- 30.06.2025 TJEDNI PREGLED: Fondovi s pozitivnim tjednim rezultatom u ve...
- 29.06.2025 TJEDNI PREGLED: Dolar prošloga tjedna oslabio, tečaj eura s...
- 01.07.2025 ZSE OTVARANJE: Očekuje se mirno trgovanje, stagnacija Crobex...
- 30.06.2025 ZSE DANAS: Crobexi različitih predznaka, promet uvećan
- 01.07.2025 ZSE DANAS: Crobexi zabilježili pad, Končar najlikvidniji
- 26.04.2025 Proglašeni najbolji fondovi u 2024. godini
- 14.04.2025 Volatilnost na tržištima dionica - što treba ulagatelj znati
- 31.01.2025 Global Kapital - smanjena naknada za upravljanje
- 02.01.2025 Indeksni fond ili samostalno ulaganje u dionice
- 30.12.2024 Capital Breeder - umanjena naknada za upravljanje
- 01.07.2025 Tjedni komentar tržišta na dan 30.06.2025. - OTP Invest
- 26.06.2025 Komentar tržišta - InterCapital Asset Management - svibanj 2025.
- 23.06.2025 Tjedni komentar tržišta na dan 23.06.2025. - OTP Invest
- 18.06.2025 Komentar tržišta - Eurizon Asset Management Croatia - svibanj 2025.
- 16.06.2025 Što se zapravo događa s tržištima unatoč najavama carina?
- 01.07.2025 MIROVINCI TJEDNO: Mirovinski fondovi s pozitivnim tjednim rezultatom u većini
- 30.06.2025 TJEDNI PREGLED: Fondovi s pozitivnim tjednim rezultatom u većini
- 26.06.2025 Komentar tržišta - InterCapital Asset Management - svibanj 2025.
- 26.06.2025 AKCIJA produljenje - OTP fondovi - ulazna naknada
- 24.06.2025 MIROVINCI TJEDNO: Prevladali mirovinski fondovi s pozitivnim tjednim rezultatom
- 04.07.2025 ZSE INTRADAY: Uz mršav promet, Crobexi ublažili ovotjedne gubitke
- 04.07.2025 EU tržišta OTVARANJE: Burze pale, u fokusu Washington
- 04.07.2025 ZSE OTVARANJE: Crobexi na putu gubitaka nakon dva tjedna rasta
- 04.07.2025 AZIJSKA TRŽIŠTA: Burze pale na kraju tjedna, dolar ojačao
- 04.07.2025 WALL STREET: Dosegnute nove rekordne razine
- 05.06.2025 Tokić grupa povećala dobit za 14 posto, na devet milijuna eura
- 04.06.2025 Glavna skupština Pevexa: Lanjska dobit se zadržava
- 29.05.2025 Prihod Nvidije poskočio na početku godine
- 29.05.2025 Allianz Hrvatska: Bruto dobit lani dosegla rekordnih 29,3 milijuna eura
- 28.05.2025 Skok prihoda i dobiti Xiaomija u prvom tromjesečju
- 04.07.2025 Hrvatski građani vole mlijeko
- 04.07.2025 Francuska kaznila Shein zbog lažnih popusta
- 03.07.2025 OVI indeks pao šesti mjesec zaredom, u lipnju za 8,1 posto
- 03.07.2025 Rusko gospodarstvo usporilo u svibnju
- 03.07.2025 Saudijska Arabija i Indonezija dogovorile poslove vrijedne 27 milijardi dolara
BURZE, DIONICEObjavljeno: 12.09.2012
ANALIZA: Kakva je budućnost hrvatskog tržišta kapitala?
Podijeli sadržaj: | ||||
Proces koji je zahtjevao, ali i danas zahtjeva, da se takoreći sva društvena, ekonomska, politička i druga područja legislative, usklade i normiraju prema standardima, pravilima, propisima i uzancama koji čine „stup" jedinstvenosti i primarnih zakonitosti koje se primjenjuju unutar zemalja Unije.
Mislim da tu nije potrebno posebno isticati, da sažetak ti svih procesa i prilagodbi, sadržan je u ciljevima da se omoguće što jednostavniji protok robe, kapitala i ljudi radi ostvarenja jedinstvenosti, ekonomičnosti, pravednosti i dr., ali upravo primjenjujući određene zajedničke standarde za sve zemlje članice Unije.
U tom kontekstu, i područja financija bankarskog i vanbankarskog sektora Hrvatske, u spomenutom su vremenu doživjela (i doživljavaju) velike transformacije, izmjene i dopune i donošenje nove meritorne legislative.
S obzirom da u svom višegodišnjem poslovanju i djelovanju, primarni sektor su područja tržišta kapitala, u ovoj kolumni pokušati ću dati kratka osobna mišljenja i osvrt(e), polazeći od osnovne premise, da zakon kao zakon nije tu zbog samog „sebe", i da samo zakonodavstvo bi trebalo biti donošeno u vidu prethodno spomenutih primarnih ciljeva, ali da također u trenucima donošenja zakona, pa i vremenu djelovanja, treba „osluhnuti" uvjete i okruženje u kojem rade i sudjeluju predstavnici koje dotiče pripadna legislativa. Nažalost mišljenja sam, barem što se tiče hrvatskog tržišta kapitala, da to počesto nije bilo „rješenje" ili slučaj.
Da pokušam objasniti zašto.
Primjerice, tijekom 2008. godine Hrvatska je u planu godišnjeg usklađenja zakonodavstva uvrstila donošenje novog zakona o tržištu kapitala, koji je donešen dana 15. srpnja, te je velika većina odredbi stupila na snagu s 01. siječnjem 2009. godine. Tijekom te 2008. godine, predstavnici same industrije imali su nešto vremena i mogućnosti sudjelovati u pripremi donošenja tog izuzetno bitnog zakona, ali ono što je „onemogućavalo" veći ili značajniji utjecaj bile su dvije osnovne odrednice: stav resornog ministarstva (odnosno nositelja donošenja samog zakona) da se radi o „eu" zakonu koji je usklađen i normiran sukladno pripadnim eu direktivama, a s druge strane mnogo je područja unutar samog zakona ostavljeno da bude regulirano pripadnim podzakonskim aktima (pravilnicima).
Da, suština usklađenja zakonodavstva je upravo to usklađenje, međutim ono što je već tada bila jedna od većih kritika predstavnika same industrije bila je „žurba" odnosno nezadovoljstvo da se u ovom području, sudionicima i predstavnicima ovog dijela financijske industrije, nameću obveze za koje mnogi poglavito privatni predstavnici nemaju (u tadašnjem trenutku i reguliranim vremenskim okvirima) „kapaciteta" u svim pogledima za prihvaćanje i prilagodbu. Zašto ?
Financijska industrija tržišta kapitala u Hrvatskoj je ipak relativno „mladi" dio industrije, koji i tada 2008. godine u usporedbi s razvijenim tržištima kapitala, ima i sadrži veliki prostor za rast i razvoj u svim domenama; kako primjerice vrstama samih predstavnika industrije, vrstama instrumenata sa kojima se trguje, modelima i sustavima putem kojih se trguje i dr.
Da, činjenica je da dotadašnje zakonodavstvo nije mnoga spomenuta područja uopće „poznavalo" ili omogućavalo, ali ono što u konačnici i čini razvijena tržišta razvijenima je bila mogućnost da se, a poglavito i vizavi međusobne konkurencije, svrsishodnosti i potrebama, mnogi dijelovi industrije, da se tako izrazim „samostalno" razviju od predstavnika same industrije.
Ne ulazim u ovome trenutku u aspekte kvalitete i pluseva i minuseva koje su obilježavale razvijena tržišta u domenama samoregulacije, već činjenicama da industrija, kao i svaka druga industrija, u zakonodavnom smislu ima potrebu da ima nešto „zraka", da ima mogućnosti da se razvija (jer to je srž svega), a da se pripadno zakonodavstvo, shodno razvoju, komplementira, usklađuje ili sl.
Poglavito ovdje želim istaknuti da su na razvijenim tržištima uvijek veliku pažnju posvećivali tzv. „start up-ovima" odnosno mogućnostima da se novi predstavnici ili novi instrumenti razvijaju uz određene manje regulatorne zahtjeve ili ograničenja. U odnosu pak na Hrvatsku to su bile prilike da se predstavnici industrije „fokusiraju" na prilagodbu i razvoj onoga što već postoji na razvijenim tržištima i da su to temeljne smjernice poslovanja.
No da se vratim korak natrag. Donošenje zakona o tržištu kapitala u navedenom vremenu, svim predstavnicima tržišta kapitala nametnuo je mnoge obveze, kako u domenama kapitala, organizacije, ljudstva, tehničkim i informatičkim potrebama i dr. Industrija je bila svjesna da postoji potreba da se postojeće zakonodavstvo proširi, nadopuni, uskladi, ali uvidjevši sve moguće uvjete, a kao što sam spomenuo, bivajući i svjesno da će mnoge obveze proizaći još i iz podzakonskih akata, suština „zahtjeva" industrije bila je sadržana u želji potrebnog vremena i zajedničke interacije, sa tada i novom regulatornom agencijom.
Ono što je također za istaknuti, sadržano je u temeljima praćenja adekvatnosti zakona u danom realnom vremenu; nažalost hrvatsko tržište kapitala upravo u tom razdoblju biva zahvaćena velikom krizom, negativnim trendovima, posljedično financijskim negativnim rezultatima i mnogi, poglavito privatni predstavnici nemaju mogućnosti uskladiti se sa svim zahtjevima koje je donijela nova legislativa. Mišljenja sam da je u tom vremenu bilo potrebno da i resorno ministarstvo i regulatorna agencija zajedno sa predstavnicima industrije vide za koje dijelove nove legislative se može dati adekvatni „grace period" ili donijeti odredbe i mogućnosti da se shodno realnim poslovnim okolnostima omogući ne samo razvoj, već u tome vremenu i „preživljavanje".
Poglavito ću ovo istaknuti i iz razloga da suštinski Hrvatska tada je bila u potrebi da usklađuje svoje zakonodavstvo, ali poslovni senzibilitet i širi pogledi omogućavali su da se do trenutka samog ulaska u Uniju omogući adekvatnije ili primjerenije vrijeme prilagodbe.
Nažalost to nije bio slučaj, te je u relativno kratkom vremenu došlo do procesa gašenja ili zaustavljanja rasta ne samo od strane privatnih predstavnika, već i kod predstavnika velikih institucionalaca, mnogi vezani (pod)sektori, uslijed realnih poslovnih okolnosti bivaju smanjeni ili čak ugašeni/zatvoreni. A iz osnovnih ekonomskih postulata tržišnih ekonomija, znamo da samo i jedino konkurencija „tjera" same predstavnike industrije na razvoj i sve pripadne procese.
Moguće je ovo dodatno nadopuniti, da je trebalo uvidjeti i aspekte nerazvijesnosti domaćeg tržišta i da će u trenutku ulaska u Uniju, a shodno usklađenosti pripadne legislative, biti omogućena znatna penetracija i mogućnosti inozemne konkurencije u mnogim (pod)područjima. A onda se otvaraju šira ekonomska pitanja opstojnosti „domaćih" predstavnika ili same „domaće" ekonomije.
Iz svega navedenog, proteklo je vrijeme u ovom segmentu financijske industrije kao posljedicu imalo spomenuto smanjenje konkurencije i zaustavljanje procesa razvoja. Uzimajući u obzir da Hrvatska i ove godine (odnosno evo još godinu dana) je u procesu daljnje zakonodavne prilagodbe, svjedoci smo da je shodno ovogodišnjem planu uskladbe, u procesu donošenje novih bitnih zakona za domaće tržište kapitala; zakona o investicijskim fondovima i zakona o alternativnim investicijskim fondovima.
To su zakoni od kojih će prvi znatno izmjeniti postojeći zakon (i veći broj pripadnih podzakonskih akata), dok drugi bi trebao donijeti mogućnosti razvoja predstavnika i pripadnika ovog dijela financijske industrije.
Nepobitne su činjenice da vrijeme za donošenje novih spomenutih zakona u širim okvirima „nije baš" idealno iz slijedećih nekoliko faktora: svjetska i europska višegodišnja kriza itekako su utjecali na sve predstavnike industrije i investitore, pa su posljedično prisutni i u Uniji i Hrvatskoj trendovi „odmaknutosti" od samih tržišta; sama Europska Unija kao i neke druge zemlje rade na procesima promjena dijela financijskog zakonodavstva imajući u vidu (raz)mišljenja da su uzroci krize predstavnici tržišta kapitala; usporedo se pak s druge strane upravo u Uniji postavljaju dinamička pitanja koje su potrebne granice regulacije.. sve u svemu, može se vidjeti da vanjski faktori okruženja za donošenje spomenutih zakona nisu „bajni i krasni".
Mišljenja sam, a da bi se izbjegle ili ipak smanjile moguće negativne posljedice ili negativni smjerovi novih zakona, da bi sljedeće smjernice bile svrsishodne: a/ značajnija interakcija i diskusija predstavnika nositelja zakona-predstavnika industrije-zainteresirane javnosti; b/ potrebe da se za „start-upove" ili „male" predstavnike omoguće uvjeti i vrijeme prilagodbe; c/ značajnija interakcija glede podzakonskih akata i odredbi; d/ senzibilitet da se shodno realnom poslovnom okruženju omogući da mjerodavno ministarstvo ili regulatorna agencija mogu i prudencijalnim mjerama djelovati da industrija „diše" ili preživi; i možda zaključno e/ da imajući u vidu da i unutar same Unije postoje mnoga područja vezana uz ovaj dio financijske regulative koja se reguliraju ili nisu (još) regulirana, da se rokovi uskladbe senzibiliziraju odnosno da zakon i podzakonski akti ne budu tu samo radi zadovoljenja forme ili roka.
Ulaskom Hrvatske u Uniju biti ćemo svjedoci mogućnosti pojave velike i razvijene konkurencije; s obzirom na činjenice da je već danas veliki dio ovog dijela financijske industrije u vlasništvu inozemnih predstavnika, jedno od pitanja za raspravu uz osnovna načela uskladbe zakonodavsta ipak mislim da je pitanje privatnog poduzetništva i u ovom području, odnosno da li se želi ili ne želi imati i domaće predstavnike tržišta kapitala. A poduzetništvo i tržište kapitala su srca ekonomskog sustava u kojem živimo i radimo.
Direktiva ~ Ekonomija ~ Fondovi ~ Industrija ~ Poduzetništvo ~ Tržište kapitala ~ Zakon
Podijeli sadržaj: | ||||
- 30.06.2025 TJEDNI PREGLED: Fondovi s pozitivnim tjednim rezultatom u ve...
- 29.06.2025 TJEDNI PREGLED: Dolar prošloga tjedna oslabio, tečaj eura s...
- 01.07.2025 ZSE OTVARANJE: Očekuje se mirno trgovanje, stagnacija Crobex...
- 30.06.2025 ZSE DANAS: Crobexi različitih predznaka, promet uvećan
- 01.07.2025 ZSE DANAS: Crobexi zabilježili pad, Končar najlikvidniji
- 26.04.2025 Proglašeni najbolji fondovi u 2024. godini
- 14.04.2025 Volatilnost na tržištima dionica - što treba ulagatelj znati
- 31.01.2025 Global Kapital - smanjena naknada za upravljanje
- 02.01.2025 Indeksni fond ili samostalno ulaganje u dionice
- 30.12.2024 Capital Breeder - umanjena naknada za upravljanje
- 01.07.2025 Tjedni komentar tržišta na dan 30.06.2025. - OTP Invest
- 26.06.2025 Komentar tržišta - InterCapital Asset Management - svibanj 2025.
- 23.06.2025 Tjedni komentar tržišta na dan 23.06.2025. - OTP Invest
- 18.06.2025 Komentar tržišta - Eurizon Asset Management Croatia - svibanj 2025.
- 16.06.2025 Što se zapravo događa s tržištima unatoč najavama carina?
- 01.07.2025 MIROVINCI TJEDNO: Mirovinski fondovi s pozitivnim tjednim rezultatom u većini
- 30.06.2025 TJEDNI PREGLED: Fondovi s pozitivnim tjednim rezultatom u većini
- 26.06.2025 Komentar tržišta - InterCapital Asset Management - svibanj 2025.
- 26.06.2025 AKCIJA produljenje - OTP fondovi - ulazna naknada
- 24.06.2025 MIROVINCI TJEDNO: Prevladali mirovinski fondovi s pozitivnim tjednim rezultatom
- 04.07.2025 ZSE INTRADAY: Uz mršav promet, Crobexi ublažili ovotjedne gubitke
- 04.07.2025 EU tržišta OTVARANJE: Burze pale, u fokusu Washington
- 04.07.2025 ZSE OTVARANJE: Crobexi na putu gubitaka nakon dva tjedna rasta
- 04.07.2025 AZIJSKA TRŽIŠTA: Burze pale na kraju tjedna, dolar ojačao
- 04.07.2025 WALL STREET: Dosegnute nove rekordne razine
- 05.06.2025 Tokić grupa povećala dobit za 14 posto, na devet milijuna eura
- 04.06.2025 Glavna skupština Pevexa: Lanjska dobit se zadržava
- 29.05.2025 Prihod Nvidije poskočio na početku godine
- 29.05.2025 Allianz Hrvatska: Bruto dobit lani dosegla rekordnih 29,3 milijuna eura
- 28.05.2025 Skok prihoda i dobiti Xiaomija u prvom tromjesečju
- 04.07.2025 Hrvatski građani vole mlijeko
- 04.07.2025 Francuska kaznila Shein zbog lažnih popusta
- 03.07.2025 OVI indeks pao šesti mjesec zaredom, u lipnju za 8,1 posto
- 03.07.2025 Rusko gospodarstvo usporilo u svibnju
- 03.07.2025 Saudijska Arabija i Indonezija dogovorile poslove vrijedne 27 milijardi dolara
- Izdavanje / kupnja udjela u fonduSve dokumente i upute primit ćete e-mailom.
Usluga je besplatna. - Zamjena udjela među fondovimaSve dokumente i upute primit ćete e-mailom.
Usluga je besplatna. - Otkup / prodaja udjela u fonduSve dokumente i upute primit ćete e-mailom.
Usluga je besplatna. - Pitajte nasObratite nam se ako trebate dodatne odgovore i objašnjenja. Investicijske savjete ne dajemo.
(na kraju Q2 - 2025)
- Dionički
- Mješoviti
- Obveznički
- Kratkoročni obv.
Fond | Prinos | Riz. | Portfelj | Prinosi | Kupi | ||
Capital Breeder | +25,00% | 3 | |||||
Global Kapital | +23,59% | 4 | |||||
InterCapital SEE Equity - klasa B | A | +22,32% | 3 |
Fondovi | Trajanje akcije | Info |
OTP Absolute - ulazna naknada | AKCIJA do 30.09. | |
Ulazna naknada neće biti naplaćena ulagačima koji pravovremeno dostave potpunu dokumentaciju i čija uplata pristigne na IBAN fonda od 01.02.2022. do 30.09.2025., zaključno do 14:00.
OTP Absolute Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
OTP indeksni i OTP Meridian 20 - ulazna naknada | AKCIJA do 30.09. | |
Ulazna naknada neće biti naplaćena ulagačima koji pravovremeno dostave potpunu dokumentaciju i čija uplata pristigne na IBAN fonda od 01.04.2022. do 30.09.2025., zaključno do 14:00.
OTP indeksni Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela OTP Meridian 20 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
A1 - ulazna naknada | AKCIJA do 31.12. | |
Društvo je donijelo odluku o nenaplaćivanju ulazne naknade do kraja 2025. godine.
A1 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
Eurizon fondovi - ulazna naknada | AKCIJA do opoziva | |
Ulazna naknada neće biti naplaćena ulagačima koji dostave potpunu dokumentaciju i čija uplata pristigne na IBAN fonda. Navedeno vrijedi do opoziva.
Eurizon HR Flexible 30 fond Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela Eurizon HR Conservative 10 fond Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela Eurizon HR International Multi Asset fond Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
Eurizon HR Equity fond - izlazna naknada | AKCIJA do opoziva | |
Prilikom otkupa udjela izlazna naknada se umanjuje te za sva ulaganja do 12 mjeseci iznosi 1,00 posto umjesto prospektom propisanih 2,00 posto. Za ulaganja duža od 12 mjeseci izlazna naknada se ne naplaćuje, iznosi 0,00 posto. Navedeno vrijedi za ulagače koji pri kupnji udjela dostave potpunu dokumentaciju i čija uplata pristigne na IBAN fonda od 19.07.2023. do opoziva.
Eurizon HR Equity fond Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
InterCapital fondovi - ulazna naknada 0,00% | AKCIJA do opoziva | |
Za izdavanje udjela u navedenim fondovima putem portala Hrportfolio ulazna naknada iznosi 0,00 posto, od 01.01.2022. do opoziva.
Za sva ulaganja putem trajnog naloga započeta u vrijeme akcije ukida se ulazna naknada tijekom cijelog razdoblja ugovorenog trajnim nalogom. Odluka o akciji InterCapital Bond Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela InterCapital Balanced Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela InterCapital SEE Equity Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela InterCapital Global Equity Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela InterCapital Global Technology Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
InterCapital fondovi - trajni nalog | AKCIJA do opoziva | |
Društvo InterCapital Asset Management donijelo je odluku o ukidanju ulazne naknade za sva ulaganja putem trajnog naloga, koja se odnosi na sve fondove kojima upravlja ICAM. Sva ulaganja putem trajnog naloga zaprimljena putem portala Hrportfolio, započeta u razdoblju trajanja akcije oslobođena su ulazne naknade tijekom cijelog razdoblja ugovorenog trajnim nalogom. Odluka o akciji
Svi InterCapital fondovi Usporedba fondova Kupnja udjela u fondu |
||
InterCapital Income Plus - ulazna naknada 0,50% | AKCIJA do opoziva | |
Za izdavanje udjela putem portala Hrportfolio u InterCapital Income Plus fondu ulazna naknada je umanjena s 1,00 posto na 0,50 posto, do opoziva.
Za sva ulaganja putem trajnog naloga započeta u vrijeme akcije ukida se ulazna naknada tijekom cijelog razdoblja ugovorenog trajnim nalogom. Odluka o akciji InterCapital Income Plus Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
ZBI fondovi - ulazna naknada 0,00% | AKCIJA do opoziva | |
Za izdavanje udjela u navedenim fondovima ulazna naknada iznosi 0,00 posto, od 14.11.2022. do opoziva.
Prospekt i pravila ZB Invest Funds krovnog UCITS fonda ZB CEE Equity Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB conservative 20 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB Asia Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB euroaktiv Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB Future 2025 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB Future 2030 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB Future 2040 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB Future 2055 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB Portfolio 70 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB global 50 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB trend Podaci o fondu Ključne informacije - KIID |
Indeks | Vrijeme | Vrijednost | Bod +/- | % | Graf |
CROBEX* | 04.07. 12:11 | 3564,74 | 5,95 |
0,17 |
|
CROBEX10* | 04.07. 12:11 | 2245,82 | 6,19 |
0,28 |
|
CROBEX10tr* | 04.07. 12:11 | 2576,14 | 7,03 |
0,27 |
|
ADRIAprime* | 04.07. 12:11 | 2764,88 | 6,06 |
0,22 |
|
CROBISTR* | 03.07. 16:31 | 183,8435 | 0,03 |
0,02 |
|
CROBIS* | 03.07. 16:31 | 99,1151 | 0,00 |
0,00 |
Dionica | Zadnja | Promjena | Promet |
ADRS2 | 76,00 € |
0,26% |
138.838,40 € |
KODT2 | 3.100,00 € |
1,97% |
110.720,00 € |
KODT | 3.130,00 € |
0,97% |
59.330,00 € |
KOEI | 526,00 € |
0,00% |
28.388,00 € |
7SLO | 45,21 € |
0,13% |
23.252,24 € |
ZABA | 24,60 € |
-0,81% |
19.876,80 € |
PODR | 150,00 € |
0,67% |
19.150,00 € |
RIVP | 6,08 € |
-0,33% |
13.598,26 € |
DLKV | 6,14 € |
-0,32% |
11.574,76 € |
7GROM | 10,54 € |
1,84% |
10.540,00 € |
Redovni dionički promet: | 497.376,53 € |
Redovni obveznički promet: | 40.240,00 € |
Sveukupni promet: | 537.616,53 € |