- 26.06.2025 Žito grupa izlazi na burzu i nudi dionice po cijeni od 18,5 ...
- 27.06.2025 ZSE TJEDNO: Crobexi zeleni, Končar najlikvidniji
- 26.06.2025 ZSE DANAS: Crobexi nastavili pozitivan niz, promet uvećan
- 26.06.2025 Njemci ponovo skloniji štednji
- 26.06.2025 Potrošnja u turizmu do 2040. će se utrostručiti, potencijal ...
- 26.04.2025 Proglašeni najbolji fondovi u 2024. godini
- 14.04.2025 Volatilnost na tržištima dionica - što treba ulagatelj znati
- 31.01.2025 Global Kapital - smanjena naknada za upravljanje
- 02.01.2025 Indeksni fond ili samostalno ulaganje u dionice
- 30.12.2024 Capital Breeder - umanjena naknada za upravljanje
- 01.07.2025 Tjedni komentar tržišta na dan 30.06.2025. - OTP Invest
- 26.06.2025 Komentar tržišta - InterCapital Asset Management - svibanj 2025.
- 23.06.2025 Tjedni komentar tržišta na dan 23.06.2025. - OTP Invest
- 18.06.2025 Komentar tržišta - Eurizon Asset Management Croatia - svibanj 2025.
- 16.06.2025 Što se zapravo događa s tržištima unatoč najavama carina?
- 01.07.2025 MIROVINCI TJEDNO: Mirovinski fondovi s pozitivnim tjednim rezultatom u većini
- 30.06.2025 TJEDNI PREGLED: Fondovi s pozitivnim tjednim rezultatom u većini
- 26.06.2025 Komentar tržišta - InterCapital Asset Management - svibanj 2025.
- 26.06.2025 AKCIJA produljenje - OTP fondovi - ulazna naknada
- 24.06.2025 MIROVINCI TJEDNO: Prevladali mirovinski fondovi s pozitivnim tjednim rezultatom
- 01.07.2025 ZSE DANAS: Crobexi zabilježili pad, Končar najlikvidniji
- 01.07.2025 Cijene nafte blizu 67 dolara, ulagači čekaju OPEC+
- 01.07.2025 Manje zaposlenih u industriji
- 01.07.2025 ZSE INTRADAY: Crobexi blago pali, trgovanje mirno
- 01.07.2025 EU tržišta OTVARANJE: Ulagači oprezni, indeksi stagniraju
- 05.06.2025 Tokić grupa povećala dobit za 14 posto, na devet milijuna eura
- 04.06.2025 Glavna skupština Pevexa: Lanjska dobit se zadržava
- 29.05.2025 Prihod Nvidije poskočio na početku godine
- 29.05.2025 Allianz Hrvatska: Bruto dobit lani dosegla rekordnih 29,3 milijuna eura
- 28.05.2025 Skok prihoda i dobiti Xiaomija u prvom tromjesečju
- 01.07.2025 Renault otpisuje vrijednost udjela u Nissanu
- 01.07.2025 Ostajemo pri procjeni inflacije od tri posto u ovoj godini
- 01.07.2025 Turistička sezona i snažan rast troška rada podigli inflaciju
- 01.07.2025 Privremena nedostupnost nekih sustava Porezne uprave
- 01.07.2025 Inflacija u eurozoni blago ubrzala u lipnju
BURZE, DIONICEObjavljeno: 09.10.2006
Hanfa će brokerima teško dokazati namjerno nabijanje cijene
Podijeli sadržaj: | ||||
Regulator bi se trebao pozabaviti činjenicom da se na burzi trguje dionicama kompanija bez dostupnih financijskih izvješća.
Umjesto idile koja obično vlada na sličnim događanjima, godišnja konferencija Varaždinske burze održana u travnju ponudila je pomalo naelektriziranu atmosferu, pomiješanu s osjećajima čuđenja, ljutnje, pa čak i strepnje od strane brojnih brokera koji su se našli na mjestu događaja. Zasluge za podizanje temperature nedvojbeno su posljedica bitno drugačije retorike regulatora, čiji su predstavnici tada prezentirali znatno rigidnije stavove, iskazujući očitu namjeru da se aktivnijom ulogom uključe u zbivanja na domaćem tržištu kapitala. S druge pak strane, činjenica da su pojedini brokeri “dobili po prstima”, bivajući javno prozvani od Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga (Hanfa) uglavnom je izazvala solidarne reakcije profesionalaca, koji se nisu libili izraziti nezadovoljstvo recentnim potezima regulatora. Brokeri su tada, valja podsjetiti, bili i pod dojmom suspenzije trgovine dionicama TLM-a, koja je generirala nepodijeljeno nezadovoljstvo i većine investitora, poprilično zagrijanih za dionice gubitaša u čijem su se slučaju, zahvaljujući aktivnijoj ulozi države (najavljenoj privatizaciji), nazirale svjetlije perspektive.
Nova era.
U svakom slučaju, promjena zakonskog okvira i veće ovlasti nove Agencije, u kombinaciji s osvježenom kadrovskom garniturom, nisu učinili brokere presretnima, što je, pokazalo se kasnije, bio tek uvod u neku novu eru koja je kulminirala najnovijom odlukom o obustavi prijenosa vlasništva dionica Montmontaže (MMTZ-R-A) temeljem transakcija izvršenih protekloga tjedna, ukupne vrijednosti nešto veće od četiri milijuna kuna uz rast cijene od 99 posto. U obrazloženju odluke navodi se sumnja u nedozvoljene operacije kojima je, jednostavnim rječnikom rečeno, cilj bio navodno - nabijanje cijene. Zanimljivo je kako daljnja trgovina tim dionicama nije suspendirana, no to zapravo i nije bilo potrebno, jer su se ulagači držali podalje od Montmontaže, odlučni da Hanfi ne daju nikakvog povoda za proširenje istrage. Istodobno, Hanfa je naložila Središnjoj depozitarnoj agenciji da obustavi sve radnje prijenosa vlasništva s računa prenositelja na račun stjecatelja, a na temelju svih transakcija dionicama Zlatnog otoka (ZLTO-R-A) sklopljenih na Varaždinskoj burzi dana 5. listopada 2006. godine u trajanju od 60 dana. Dionicama te tvrtke u jednom je danu cijena porasla za 99,98 posto u odnosu na posljednju zaključnu cijenu (od 27. rujna – 250,03 kn). Kako zapravo dokazati da je zaista bila riječ o svjesnom nabijanju cijene? Regulatori bi u ovom slučaju morali dokazati namjeru, a to mogu jedino pronalaženjem nekakve poveznice između kupaca i prodavatelja, što bi pak upućivalo na svojevrsno “prelijevanje iz šupljeg u prazno”, s ciljem zavaravanja ostalih investitora i stvaranja lažne slike, a u konačnici i ostvarivanja ekstra profita. Time se Agencija na neki način našla na tankom ledu jer je utvrđivanje realne vrijednosti određenog vrijednosnog papira izvan domene njihova djelovanja.
Drugim riječima, u procesu potrage za stvarnom vrijednošću jedino je, kao teoretski savršeni mehanizam, mjerodavno - tržište. A to pak znači da se situacija često može zagrijati do neslućenih razmjera, a ulagači kupovati pojedinu dionicu po naizgled smiješnim (pretjeranim) cijenama, odvodeći cijenu do ekstrema koji možda nemaju previše veze s realnošću, a da ipak sve bude posve legalno. U tom kontekstu, dovoljno je posegnuti za glasovitom krilaticom Isaaca Newtona, koji je svojedobno izgubio pravo bogatstvo na burzi, prokomentiravši to riječima: “Mogu izračunati parametre kretanja nebeskih tijela, ali ne i razmjere ljudske ludosti!”. Pod povećalom regulatora nedavno su se našli i fondovi PBZ-a, zbog sumnje da su oštetili svoje klijente odlukom o prodaji povećeg broja dionica Plive čija je cijena naknadno porasla za više od 10 posto. Što je, po mišljenju mnogih, doista čudna pretpostavka, jer je, ako ništa drugo, sasvim apsurdno kazniti prodavatelja na temelju kvalitete njegova rada. U tom je slučaju najveća kazna reakcija klijenata, koji zbog mogućih propusta u investicijskoj strategiji mogu premjestiti svoj kapital, no “play it safe” taktika definitivno nije kazneno djelo. Baš kao ni eventualna nesposobnost, ili možda umijeće pronalaženje profitabilnijih destinacija s druge strane. Dakle, sumnja o nedozvoljenoj aktivnosti i umjetno podizanje cijene pada u vodu ukoliko nije moguće pronaći dokaze o povezanosti kupca i prodavatelja, vođenih identičnim ciljem - iskorištavanjem naivnosti ostalih ulagača. Pritom valja spomenuti kako je Montmontaža već prvim pojavljivanjem na burzi (krajem rujna) privukla interes ulagača, prikupivši tada čak 17 milijuna kuna prometa, što je zaista impresivna brojka za jednog newcomera. U potrazi za objašnjenjem naišli smo na tezu kako je riječ o dionici koju prije svega karakterizira iznimno slaba ponuda (za prodaju), ali i solidni temelji, te atraktivna pripadnost vrlo atraktivnom građevinskom sektoru, čija su izdanja na tržištu kapitala doista tražena roba.
Važnost izvješća.
Usporedbe radi, vrlo likvidna dionica Instituta građevinarstva Hrvatske (IGH-R-A) u ovoj je godini ostvarila rast cijene od oko 40 posto, dok se Tehnika (THNK-R-A) u istom razdoblju više nego udvostručila. Ono čime bi se Hanfa morala pozabaviti je apsurdna činjenica da se nekom dionicom aktivno trguje na burzi bez dostupnih financijskih izvješća, što zasigurno ne pridonosi transparentnoj trgovini. U ovom slučaju moguće je pronaći tek listu deset najvećih dioničara (s nepoznatim vlasničkim udjelima), na kojoj se već nalazi nekoliko institucionalnih investitora, što, sudeći prema dosadašnjem iskustvu, redovito djeluje kao mamac ostalima.
Tržištu treba mehanizam limitiranja promjene cijene.
A možda do svega ovoga ne bi ni došlo da na domaćim burzama, kao u razvijenim zemljama, postoji ‘trading curbs’ (limit promjene cijene) mehanizam. Njime se cjenovnim pomacima automatski suspendira trgovina nekom dionicom na određeno vrijeme, baš kako bi se stalo na kraj umjetnom podizanju cijene. To je način na koji se barem može ublažiti praksi nabijanja cijena, na koju domaće tržište kapitala doista nije imuno, što najviše dolazi do izražaja krajem godine, kada je u igri (čak i na razvijenim tržištima) posve uobičajeni window dressing institucionalnih investitora, odnosno, šminkanje godišnjih rezultata s ciljem poboljšanja izvedbe i privlačenja novih, odnosno, zadržavanja starih klijenata. No činjenica je kako je tu praksu vrlo teško suzbiti, te bi stvaranje transparentnijeg okruženja trebao biti primarni cilj, a ujedno i najmoćniji alat regulatora.
izvor: www.poslovni.hr
Umjesto idile koja obično vlada na sličnim događanjima, godišnja konferencija Varaždinske burze održana u travnju ponudila je pomalo naelektriziranu atmosferu, pomiješanu s osjećajima čuđenja, ljutnje, pa čak i strepnje od strane brojnih brokera koji su se našli na mjestu događaja. Zasluge za podizanje temperature nedvojbeno su posljedica bitno drugačije retorike regulatora, čiji su predstavnici tada prezentirali znatno rigidnije stavove, iskazujući očitu namjeru da se aktivnijom ulogom uključe u zbivanja na domaćem tržištu kapitala. S druge pak strane, činjenica da su pojedini brokeri “dobili po prstima”, bivajući javno prozvani od Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga (Hanfa) uglavnom je izazvala solidarne reakcije profesionalaca, koji se nisu libili izraziti nezadovoljstvo recentnim potezima regulatora. Brokeri su tada, valja podsjetiti, bili i pod dojmom suspenzije trgovine dionicama TLM-a, koja je generirala nepodijeljeno nezadovoljstvo i većine investitora, poprilično zagrijanih za dionice gubitaša u čijem su se slučaju, zahvaljujući aktivnijoj ulozi države (najavljenoj privatizaciji), nazirale svjetlije perspektive.
Nova era.
U svakom slučaju, promjena zakonskog okvira i veće ovlasti nove Agencije, u kombinaciji s osvježenom kadrovskom garniturom, nisu učinili brokere presretnima, što je, pokazalo se kasnije, bio tek uvod u neku novu eru koja je kulminirala najnovijom odlukom o obustavi prijenosa vlasništva dionica Montmontaže (MMTZ-R-A) temeljem transakcija izvršenih protekloga tjedna, ukupne vrijednosti nešto veće od četiri milijuna kuna uz rast cijene od 99 posto. U obrazloženju odluke navodi se sumnja u nedozvoljene operacije kojima je, jednostavnim rječnikom rečeno, cilj bio navodno - nabijanje cijene. Zanimljivo je kako daljnja trgovina tim dionicama nije suspendirana, no to zapravo i nije bilo potrebno, jer su se ulagači držali podalje od Montmontaže, odlučni da Hanfi ne daju nikakvog povoda za proširenje istrage. Istodobno, Hanfa je naložila Središnjoj depozitarnoj agenciji da obustavi sve radnje prijenosa vlasništva s računa prenositelja na račun stjecatelja, a na temelju svih transakcija dionicama Zlatnog otoka (ZLTO-R-A) sklopljenih na Varaždinskoj burzi dana 5. listopada 2006. godine u trajanju od 60 dana. Dionicama te tvrtke u jednom je danu cijena porasla za 99,98 posto u odnosu na posljednju zaključnu cijenu (od 27. rujna – 250,03 kn). Kako zapravo dokazati da je zaista bila riječ o svjesnom nabijanju cijene? Regulatori bi u ovom slučaju morali dokazati namjeru, a to mogu jedino pronalaženjem nekakve poveznice između kupaca i prodavatelja, što bi pak upućivalo na svojevrsno “prelijevanje iz šupljeg u prazno”, s ciljem zavaravanja ostalih investitora i stvaranja lažne slike, a u konačnici i ostvarivanja ekstra profita. Time se Agencija na neki način našla na tankom ledu jer je utvrđivanje realne vrijednosti određenog vrijednosnog papira izvan domene njihova djelovanja.
Drugim riječima, u procesu potrage za stvarnom vrijednošću jedino je, kao teoretski savršeni mehanizam, mjerodavno - tržište. A to pak znači da se situacija često može zagrijati do neslućenih razmjera, a ulagači kupovati pojedinu dionicu po naizgled smiješnim (pretjeranim) cijenama, odvodeći cijenu do ekstrema koji možda nemaju previše veze s realnošću, a da ipak sve bude posve legalno. U tom kontekstu, dovoljno je posegnuti za glasovitom krilaticom Isaaca Newtona, koji je svojedobno izgubio pravo bogatstvo na burzi, prokomentiravši to riječima: “Mogu izračunati parametre kretanja nebeskih tijela, ali ne i razmjere ljudske ludosti!”. Pod povećalom regulatora nedavno su se našli i fondovi PBZ-a, zbog sumnje da su oštetili svoje klijente odlukom o prodaji povećeg broja dionica Plive čija je cijena naknadno porasla za više od 10 posto. Što je, po mišljenju mnogih, doista čudna pretpostavka, jer je, ako ništa drugo, sasvim apsurdno kazniti prodavatelja na temelju kvalitete njegova rada. U tom je slučaju najveća kazna reakcija klijenata, koji zbog mogućih propusta u investicijskoj strategiji mogu premjestiti svoj kapital, no “play it safe” taktika definitivno nije kazneno djelo. Baš kao ni eventualna nesposobnost, ili možda umijeće pronalaženje profitabilnijih destinacija s druge strane. Dakle, sumnja o nedozvoljenoj aktivnosti i umjetno podizanje cijene pada u vodu ukoliko nije moguće pronaći dokaze o povezanosti kupca i prodavatelja, vođenih identičnim ciljem - iskorištavanjem naivnosti ostalih ulagača. Pritom valja spomenuti kako je Montmontaža već prvim pojavljivanjem na burzi (krajem rujna) privukla interes ulagača, prikupivši tada čak 17 milijuna kuna prometa, što je zaista impresivna brojka za jednog newcomera. U potrazi za objašnjenjem naišli smo na tezu kako je riječ o dionici koju prije svega karakterizira iznimno slaba ponuda (za prodaju), ali i solidni temelji, te atraktivna pripadnost vrlo atraktivnom građevinskom sektoru, čija su izdanja na tržištu kapitala doista tražena roba.
Važnost izvješća.
Usporedbe radi, vrlo likvidna dionica Instituta građevinarstva Hrvatske (IGH-R-A) u ovoj je godini ostvarila rast cijene od oko 40 posto, dok se Tehnika (THNK-R-A) u istom razdoblju više nego udvostručila. Ono čime bi se Hanfa morala pozabaviti je apsurdna činjenica da se nekom dionicom aktivno trguje na burzi bez dostupnih financijskih izvješća, što zasigurno ne pridonosi transparentnoj trgovini. U ovom slučaju moguće je pronaći tek listu deset najvećih dioničara (s nepoznatim vlasničkim udjelima), na kojoj se već nalazi nekoliko institucionalnih investitora, što, sudeći prema dosadašnjem iskustvu, redovito djeluje kao mamac ostalima.
Tržištu treba mehanizam limitiranja promjene cijene.
A možda do svega ovoga ne bi ni došlo da na domaćim burzama, kao u razvijenim zemljama, postoji ‘trading curbs’ (limit promjene cijene) mehanizam. Njime se cjenovnim pomacima automatski suspendira trgovina nekom dionicom na određeno vrijeme, baš kako bi se stalo na kraj umjetnom podizanju cijene. To je način na koji se barem može ublažiti praksi nabijanja cijena, na koju domaće tržište kapitala doista nije imuno, što najviše dolazi do izražaja krajem godine, kada je u igri (čak i na razvijenim tržištima) posve uobičajeni window dressing institucionalnih investitora, odnosno, šminkanje godišnjih rezultata s ciljem poboljšanja izvedbe i privlačenja novih, odnosno, zadržavanja starih klijenata. No činjenica je kako je tu praksu vrlo teško suzbiti, te bi stvaranje transparentnijeg okruženja trebao biti primarni cilj, a ujedno i najmoćniji alat regulatora.
izvor: www.poslovni.hr
- 26.06.2025 Žito grupa izlazi na burzu i nudi dionice po cijeni od 18,5 ...
- 27.06.2025 ZSE TJEDNO: Crobexi zeleni, Končar najlikvidniji
- 26.06.2025 ZSE DANAS: Crobexi nastavili pozitivan niz, promet uvećan
- 26.06.2025 Njemci ponovo skloniji štednji
- 26.06.2025 Potrošnja u turizmu do 2040. će se utrostručiti, potencijal ...
- 26.04.2025 Proglašeni najbolji fondovi u 2024. godini
- 14.04.2025 Volatilnost na tržištima dionica - što treba ulagatelj znati
- 31.01.2025 Global Kapital - smanjena naknada za upravljanje
- 02.01.2025 Indeksni fond ili samostalno ulaganje u dionice
- 30.12.2024 Capital Breeder - umanjena naknada za upravljanje
- 01.07.2025 Tjedni komentar tržišta na dan 30.06.2025. - OTP Invest
- 26.06.2025 Komentar tržišta - InterCapital Asset Management - svibanj 2025.
- 23.06.2025 Tjedni komentar tržišta na dan 23.06.2025. - OTP Invest
- 18.06.2025 Komentar tržišta - Eurizon Asset Management Croatia - svibanj 2025.
- 16.06.2025 Što se zapravo događa s tržištima unatoč najavama carina?
- 01.07.2025 MIROVINCI TJEDNO: Mirovinski fondovi s pozitivnim tjednim rezultatom u većini
- 30.06.2025 TJEDNI PREGLED: Fondovi s pozitivnim tjednim rezultatom u većini
- 26.06.2025 Komentar tržišta - InterCapital Asset Management - svibanj 2025.
- 26.06.2025 AKCIJA produljenje - OTP fondovi - ulazna naknada
- 24.06.2025 MIROVINCI TJEDNO: Prevladali mirovinski fondovi s pozitivnim tjednim rezultatom
- 01.07.2025 ZSE DANAS: Crobexi zabilježili pad, Končar najlikvidniji
- 01.07.2025 Cijene nafte blizu 67 dolara, ulagači čekaju OPEC+
- 01.07.2025 Manje zaposlenih u industriji
- 01.07.2025 ZSE INTRADAY: Crobexi blago pali, trgovanje mirno
- 01.07.2025 EU tržišta OTVARANJE: Ulagači oprezni, indeksi stagniraju
- 05.06.2025 Tokić grupa povećala dobit za 14 posto, na devet milijuna eura
- 04.06.2025 Glavna skupština Pevexa: Lanjska dobit se zadržava
- 29.05.2025 Prihod Nvidije poskočio na početku godine
- 29.05.2025 Allianz Hrvatska: Bruto dobit lani dosegla rekordnih 29,3 milijuna eura
- 28.05.2025 Skok prihoda i dobiti Xiaomija u prvom tromjesečju
- 01.07.2025 Renault otpisuje vrijednost udjela u Nissanu
- 01.07.2025 Ostajemo pri procjeni inflacije od tri posto u ovoj godini
- 01.07.2025 Turistička sezona i snažan rast troška rada podigli inflaciju
- 01.07.2025 Privremena nedostupnost nekih sustava Porezne uprave
- 01.07.2025 Inflacija u eurozoni blago ubrzala u lipnju
- Izdavanje / kupnja udjela u fonduSve dokumente i upute primit ćete e-mailom.
Usluga je besplatna. - Zamjena udjela među fondovimaSve dokumente i upute primit ćete e-mailom.
Usluga je besplatna. - Otkup / prodaja udjela u fonduSve dokumente i upute primit ćete e-mailom.
Usluga je besplatna. - Pitajte nasObratite nam se ako trebate dodatne odgovore i objašnjenja. Investicijske savjete ne dajemo.
(na kraju Q1 - 2025)
(koji na 31.03.2025. posluju min. 12 mjeseci)
- Dionički
- Mješoviti
- Obveznički
- Kratkoročni obv.
Fond | Prinos | Riz. | Portfelj | Prinosi | Kupi | ||
ZB CEE Equity | +12,85% | 4 | |||||
Capital Breeder | +10,92% | 3 | |||||
InterCapital SEE Equity - klasa B | A | +10,41% | 3 |
Fondovi | Trajanje akcije | Info |
OTP Absolute - ulazna naknada | AKCIJA do 30.09. | |
Ulazna naknada neće biti naplaćena ulagačima koji pravovremeno dostave potpunu dokumentaciju i čija uplata pristigne na IBAN fonda od 01.02.2022. do 30.09.2025., zaključno do 14:00.
OTP Absolute Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
OTP indeksni i OTP Meridian 20 - ulazna naknada | AKCIJA do 30.09. | |
Ulazna naknada neće biti naplaćena ulagačima koji pravovremeno dostave potpunu dokumentaciju i čija uplata pristigne na IBAN fonda od 01.04.2022. do 30.09.2025., zaključno do 14:00.
OTP indeksni Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela OTP Meridian 20 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
A1 - ulazna naknada | AKCIJA do 31.12. | |
Društvo je donijelo odluku o nenaplaćivanju ulazne naknade do kraja 2025. godine.
A1 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
Eurizon fondovi - ulazna naknada | AKCIJA do opoziva | |
Ulazna naknada neće biti naplaćena ulagačima koji dostave potpunu dokumentaciju i čija uplata pristigne na IBAN fonda. Navedeno vrijedi do opoziva.
Eurizon HR Flexible 30 fond Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela Eurizon HR Conservative 10 fond Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela Eurizon HR International Multi Asset fond Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
Eurizon HR Equity fond - izlazna naknada | AKCIJA do opoziva | |
Prilikom otkupa udjela izlazna naknada se umanjuje te za sva ulaganja do 12 mjeseci iznosi 1,00 posto umjesto prospektom propisanih 2,00 posto. Za ulaganja duža od 12 mjeseci izlazna naknada se ne naplaćuje, iznosi 0,00 posto. Navedeno vrijedi za ulagače koji pri kupnji udjela dostave potpunu dokumentaciju i čija uplata pristigne na IBAN fonda od 19.07.2023. do opoziva.
Eurizon HR Equity fond Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
InterCapital fondovi - ulazna naknada 0,00% | AKCIJA do opoziva | |
Za izdavanje udjela u navedenim fondovima putem portala Hrportfolio ulazna naknada iznosi 0,00 posto, od 01.01.2022. do opoziva.
Za sva ulaganja putem trajnog naloga započeta u vrijeme akcije ukida se ulazna naknada tijekom cijelog razdoblja ugovorenog trajnim nalogom. Odluka o akciji InterCapital Bond Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela InterCapital Balanced Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela InterCapital SEE Equity Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela InterCapital Global Equity Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela InterCapital Global Technology Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
InterCapital fondovi - trajni nalog | AKCIJA do opoziva | |
Društvo InterCapital Asset Management donijelo je odluku o ukidanju ulazne naknade za sva ulaganja putem trajnog naloga, koja se odnosi na sve fondove kojima upravlja ICAM. Sva ulaganja putem trajnog naloga zaprimljena putem portala Hrportfolio, započeta u razdoblju trajanja akcije oslobođena su ulazne naknade tijekom cijelog razdoblja ugovorenog trajnim nalogom. Odluka o akciji
Svi InterCapital fondovi Usporedba fondova Kupnja udjela u fondu |
||
InterCapital Income Plus - ulazna naknada 0,50% | AKCIJA do opoziva | |
Za izdavanje udjela putem portala Hrportfolio u InterCapital Income Plus fondu ulazna naknada je umanjena s 1,00 posto na 0,50 posto, do opoziva.
Za sva ulaganja putem trajnog naloga započeta u vrijeme akcije ukida se ulazna naknada tijekom cijelog razdoblja ugovorenog trajnim nalogom. Odluka o akciji InterCapital Income Plus Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
ZBI fondovi - ulazna naknada 0,00% | AKCIJA do opoziva | |
Za izdavanje udjela u navedenim fondovima ulazna naknada iznosi 0,00 posto, od 14.11.2022. do opoziva.
Prospekt i pravila ZB Invest Funds krovnog UCITS fonda ZB CEE Equity Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB conservative 20 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB Asia Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB euroaktiv Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB Future 2025 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB Future 2030 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB Future 2040 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB Future 2055 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB Portfolio 70 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB global 50 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB trend Podaci o fondu Ključne informacije - KIID |
Indeks | Vrijeme | Vrijednost | Bod +/- | % | Graf |
CROBEX* | 01.07. 16:00 | 3581,30 | -21,58 |
-0,60 |
|
CROBEX10* | 01.07. 16:00 | 2252,58 | -7,64 |
-0,34 |
|
CROBEX10tr* | 01.07. 16:00 | 2573,04 | 0,64 |
0,02 |
|
ADRIAprime* | 01.07. 15:43 | 2757,71 | 0,73 |
0,03 |
|
CROBISTR* | 01.07. 16:31 | 183,7987 | 0,02 |
0,01 |
|
CROBIS* | 01.07. 16:31 | 99,1179 | 0,00 |
0,00 |
Dionica | Zadnja | Promjena | Promet |
KOEI | 534,00 € |
0,75% |
486.706,00 € |
7SLO | 45,10 € |
0,51% |
156.184,10 € |
KODT | 3.130,00 € |
0,97% |
152.060,00 € |
ERNT | 188,00 € |
-4,08% |
133.064,00 € |
DLKV | 6,20 € |
2,31% |
116.823,62 € |
HT | 42,20 € |
0,24% |
116.027,20 € |
ILRA | 26,80 € |
0,00% |
102.000,80 € |
7GROM | 10,35 € |
-0,77% |
100.301,85 € |
PODR | 147,50 € |
0,00% |
88.027,50 € |
KODT2 | 3.060,00 € |
1,32% |
85.500,00 € |
Redovni dionički promet: | 2.143.278,05 € |
Redovni obveznički promet: | 18.117,00 € |
Sveukupni promet: | 2.692.395,05 € |