- 12.12.2025 ZSE INTRADAY: Crobexi povećali dobitke na tjednoj razini
- 12.12.2025 EU tržišta OTVARANJE: Burze porasle drugi dan zaredom
- 12.12.2025 ZSE DANAS: Crobexi i danas u minusu uz uvećan promet
- 12.12.2025 AZIJSKA TRŽIŠTA: Azijski indeksi prate rast Wall Streeta, do...
- 12.12.2025 Na tržištu kriptovaluta zavladala je kriza
- 15.12.2025 Tržišta kapitala ostaju konstruktivna u 2026.
- 07.10.2025 Intercapital fondovi postaju Erste fondovi
- 26.04.2025 Proglašeni najbolji fondovi u 2024. godini
- 14.04.2025 Volatilnost na tržištima dionica - što treba ulagatelj znati
- 31.01.2025 Global Kapital - smanjena naknada za upravljanje
- 15.12.2025 Tjedni komentar tržišta na dan 15.12.2025. - OTP Invest
- 15.12.2025 Tržišta kapitala ostaju konstruktivna u 2026.
- 08.12.2025 Tjedni komentar tržišta na dan 08.12.2025. - OTP Invest
- 01.12.2025 Tjedni komentar tržišta na dan 01.12.2025. - OTP Invest
- 24.11.2025 Tjedni komentar tržišta na dan 24.11.2025. - OTP Invest
- 16.12.2025 MIROVINCI TJEDNO: Većina mirovinskih fondova s negativnim rezultatom
- 15.12.2025 TJEDNI PREGLED: Većina fondova zabilježila pad vrijednosti udjela
- 09.12.2025 MIROVINCI TJEDNO: Prevladali mirovinski fondovi s pozitivnim rezultatom
- 08.12.2025 TJEDNI PREGLED: Isti broj fondova s pozitivnim i negativnim rezultatom
- 02.12.2025 MIROVINCI TJEDNO: Svi mirovinski fondovi u tjednom plusu
- 17.12.2025 ZSE INTRADAY: Uz mršav promet, Crobexi porasli
- 17.12.2025 EU tržišta OTVARANJE: Burze porasle, trgovanje oprezno
- 17.12.2025 ZSE OTVARANJE: Očekuje se nastavak mirnog trgovanja
- 17.12.2025 AZIJSKA TRŽIŠTA: Burze blago porasle, trgovanje oprezno
- 17.12.2025 WALL STREET: Blagi pad treći dan zaredom
- 13.12.2025 Renault znatno ublažio ambicije za punionice električnih vozila u Europi
- 10.12.2025 Potvrđen rejting i podignuti izgledi Zagrebačkog holdinga
- 10.12.2025 TUI očekuje skromnije rezultate u 2026.
- 09.12.2025 Thyssenkrup zaključio poslovnu godinu u plusu
- 05.12.2025 Ina potpisala dva ugovora vrijedna 33,4 milijuna eura
- 17.12.2025 Francuski proizvođači dronova traže veću pomoć države
- 17.12.2025 Za inovacije, istraživanje i razvoj 33 milijuna bespovratnih eura
- 17.12.2025 Suglasnost HEP-u za kredit od 400 milijuna eura
- 17.12.2025 Počeo projekt DICE za jačanje digitalnih kapaciteta
- 17.12.2025 Ilegalno tržište duhanskih proizvoda prepolovljeno zadnjih šest godina
BURZE, DIONICEObjavljeno: 09.10.2007
SEEbiz-ov KVARTALNI IZVJEŠTAJ SA ZAGREBAČKE BURZE...
| Podijeli sadržaj: | ||||
SEEbiz-ov KVARTALNI IZVJEŠTAJ SA ZAGREBAČKE BURZE: Đuro Đaković Montaža udvostručila vrijednost. Samo 17 izdanja prikupilo prosječno više od milijun kuna dnevno, a malobrojnu skupinu, s više od 300 milijuna kuna ukupnog prometa, kao i obično, predvodi INA (INA-R-A), zabilježivši pritom pad cijene dionica od 5,7%. S više od tri milijuna kuna prometa još su i Ingra (INGR-R-A), povlaštene dionice Adris grupe (ADRS-P-A) i Ericsson Nikola Tesla (ERNT-R-A), no samo se prva uspjela ugurati među dobitnike (+37,6%).
Za razliku od prve polovice godine, odnosno, prva dva kvartala, u kojima su najveći dobitnici Zagrebačke buze bilježili rast već od 400 posto, treći je kvartal donio bitno drugačiju sliku domaćeg tržišta kapitala, sasvim u skladu s letargijom koja se s krajem ljetne sezone pretvorila u blagu akumulaciju profita, iznjedrivši tek minoran rast vrijednosti CROBEX-a. Naime, burzovni je indeks u promatranom razdoblju namaknuo tek minornih 4,2 posto rasta, odlično se uklopivši u ne odveć impresivnu sliku, obilježenu zamjetno skromnijom izvedbom domaćih dionica.
Predvođenih Đuro Đaković Montažom (DDJM-R-A), čijim je dionicama tržišna kapitalizacija u tri mjeseca - udvostručena. A stvari bi izgledale još i bolje da preuzimanje nešto manje od 25 posto vlasničkog udjela od strane njemačkog partnera Bilfinger Berger Power Services i nagađanja o skorom nastajanju obveze objave ponude za preuzimanje nisu ohladila kupce, spustivši cijenu dionica do kraja kvartala na 1.800 kuna, premda je mjesec dana ranije postavljen aktualni all-time-high od 2.149 kuna. Paralelno s dramatičnim rastom cijene, pljuštali su i rekordi u kategoriji ostvarenog prometa, koincidiravši upravo s vrhuncem pozitivnog trenda u kategoriji cijene, koji je uporno prkosio očajnoj izvedbi matice. Naime, Đuro Đaković Holding (DDJH-R-A) je, unatoč statusu većinskog dioničara Montaže, u istom razdoblju izgubio na vrijednosti 16,5 posto, uzmičući pred provalama pesimizma izazvanima strahom od povećane ponude (tragom najavljene raspodjele dionica braniteljima).
Odmah iza Montaže, čija je vlasnička struktura već odavna predmet različitih špekulacija, smjestila se Luka Ploče (LKPC-R-A), čijim je dionicama intenzivan rast osigurala najava dokapitalizacije (već uobičajeno, po povlaštenim uvjetima). Čime je cijena u hipu preskočila ne samo 4.000, već i granicu od 5.000 kuna (dosegnuvši vrhunac od 5.770 kuna), potaknuvši i napredovanje dionica riječke luke (LKRI-R-A), koje su ostvarile rast cijene od 70 posto. No kao i u prethodnom slučaju, prosječni dnevni promet bio je ispod praga od milijuna kuna, a iz skupine deset najvećih dobitnika, samo su dva izdanja preskočila dotični prag.
Riječ je o brodarima, koji su također zablistali tijekom trećeg kvartala, nošeni silovitim napredovanjem BDI indeksa, koji je uporno nizao rekorde (našavši se iznad 9.000 bodova), zbog čega je tržišna kapitalizacija Atlantske plovidbe (ATPL-R-A) u tromjesečnom razdoblju uvećana za 73,4%, uz prosječan dnevni promet od 2,7 milijuna kuna. Upola slabiji rezultat u kategoriji obujma trgovine namaknula je Uljanik plovidba (ULPL-R-A), ostvarivši rast cijene dionica od oko 50%.
Kad već spominjemo promet, brojke su u skladu s burzovnom statistikom, koja se tijekom ljetnih mjeseci doimala prilično siromašnom, sa 65,5 milijuna kuna redovnog prometa (naspram prosječnih gotovo 80 milijuna kuna od početka godine). Stoga ne čudi podatak kako je svega 17 izdanja prikupilo više od milijun kuna dnevno, a malobrojnu skupinu, s više od 300 milijuna kuna ukupnog prometa, kao i obično, predvodi INA (INA-R-A), zabilježivši pritom pad cijene dionica od 5,7%. S više od tri milijuna kuna prometa još su i Ingra (INGR-R-A), povlaštene dionice Adris grupe (ADRS-P-A) i Ericsson Nikola Tesla (ERNT-R-A), no samo se prva uspjela ugurati među dobitnike (+37,6%), obilato koristeći optimistična očekivanja ulagača, tragom uvrštenja u najvišu burzovnu kotaciju. Za utjehu optimistima, odnos snaga među dobitnicima i gubitnicima na ljestvici deset najlikvidnijih ukazuje na blagu premoć dobitnika, koji su skupili ukupno 900 milijuna kuna prometa, naspram 809 milijuna kuna prometa skupine s negativnim predznakom.
S druge pak strane, tezu o slabašnoj likvidnosti na domaćem tržištu kapitala nedvojbeno podgrijava činjenica da na deset najlikvidnijih izdanja otpada čak 40% redovnog prometa na Zagrebačkoj burzi. A kada tome pridodamo i sva ostala izdanja koja se mogu pohvaliti milijunskim prometom u trećem kvartalu, rezultat poprima zabrinjavajuće razmjere. Jer 17 je dionica odnijelo gotovo dvije trećine redovnog prometa na Zagrebačkoj burzi.
Izuzmemo li DTR (DTR-R-A), koji se nakon gotovo pune tri godine pojavio u dnevnom burzovnom izvješću (i to samo jednom), pri čemu je cijena korigirana za gotovo 90%, najveći je gubitnik trećeg kvartala bio Čateks (CTKS-R-A), s minusom od 45,4%. Međutim, začelje performance tablice, po starom dobrom običaju, drže slabo (ili nikako) likvidna izdanja, od kojih je najbolji rezultat u kategoriji ostvarenog prometa ubilježila Vaba banka (BPBA-R-A), s tek 4,5 milijuna kuna prometa (uz gubitak trećine tržišne kapitalizacije). Sve ostalo gotovo da nije vrijedno spomena, osim možda podatka da je prvi veliki gubitnik s prosječnim dnevnim prometom većim od milijun kuna tek povlaštena dionica Adris grupe (ADRS-P-A), koja je zabilježila pad cijene od 6,8%.
No zato puno ozbiljnije djeluje podatak kako je čak sedamdesetak dionica u trećem kvartalu zabilježilo dvoznamenkasti pad cijene dionica, dok je u slučaju dobitnika taj skor upola slabiji. Da stvar bude još gora, gotovo identičan omjer predstavlja vjeran odnos snaga i na tržištu u cjelini. Štoviše, dobitnici ne djeluju odveć uvjerljivo čak ni u usporedbi s izdanjima koja u trećem kvartalu nisu zabilježila nikakve pomake cijene (tek 4:1). Tek ostvareni promet neznatno preteže u korist dobitnika, no i to je jako daleko od onoga na što smo navikli u prvoj polovici godini, a osobito iz prvog kvartala. Kada je brojčana premoć dobitnika bila podebljana uvjerljivom premoći u segmentu obujma trgovine, evidentno signalizirajući ofenzivu optimista na domaćem tržištu kapitala.
* autor je vlasnik manje količine dionica Magme
Za razliku od prve polovice godine, odnosno, prva dva kvartala, u kojima su najveći dobitnici Zagrebačke buze bilježili rast već od 400 posto, treći je kvartal donio bitno drugačiju sliku domaćeg tržišta kapitala, sasvim u skladu s letargijom koja se s krajem ljetne sezone pretvorila u blagu akumulaciju profita, iznjedrivši tek minoran rast vrijednosti CROBEX-a. Naime, burzovni je indeks u promatranom razdoblju namaknuo tek minornih 4,2 posto rasta, odlično se uklopivši u ne odveć impresivnu sliku, obilježenu zamjetno skromnijom izvedbom domaćih dionica.
Predvođenih Đuro Đaković Montažom (DDJM-R-A), čijim je dionicama tržišna kapitalizacija u tri mjeseca - udvostručena. A stvari bi izgledale još i bolje da preuzimanje nešto manje od 25 posto vlasničkog udjela od strane njemačkog partnera Bilfinger Berger Power Services i nagađanja o skorom nastajanju obveze objave ponude za preuzimanje nisu ohladila kupce, spustivši cijenu dionica do kraja kvartala na 1.800 kuna, premda je mjesec dana ranije postavljen aktualni all-time-high od 2.149 kuna. Paralelno s dramatičnim rastom cijene, pljuštali su i rekordi u kategoriji ostvarenog prometa, koincidiravši upravo s vrhuncem pozitivnog trenda u kategoriji cijene, koji je uporno prkosio očajnoj izvedbi matice. Naime, Đuro Đaković Holding (DDJH-R-A) je, unatoč statusu većinskog dioničara Montaže, u istom razdoblju izgubio na vrijednosti 16,5 posto, uzmičući pred provalama pesimizma izazvanima strahom od povećane ponude (tragom najavljene raspodjele dionica braniteljima).
Odmah iza Montaže, čija je vlasnička struktura već odavna predmet različitih špekulacija, smjestila se Luka Ploče (LKPC-R-A), čijim je dionicama intenzivan rast osigurala najava dokapitalizacije (već uobičajeno, po povlaštenim uvjetima). Čime je cijena u hipu preskočila ne samo 4.000, već i granicu od 5.000 kuna (dosegnuvši vrhunac od 5.770 kuna), potaknuvši i napredovanje dionica riječke luke (LKRI-R-A), koje su ostvarile rast cijene od 70 posto. No kao i u prethodnom slučaju, prosječni dnevni promet bio je ispod praga od milijuna kuna, a iz skupine deset najvećih dobitnika, samo su dva izdanja preskočila dotični prag.
Riječ je o brodarima, koji su također zablistali tijekom trećeg kvartala, nošeni silovitim napredovanjem BDI indeksa, koji je uporno nizao rekorde (našavši se iznad 9.000 bodova), zbog čega je tržišna kapitalizacija Atlantske plovidbe (ATPL-R-A) u tromjesečnom razdoblju uvećana za 73,4%, uz prosječan dnevni promet od 2,7 milijuna kuna. Upola slabiji rezultat u kategoriji obujma trgovine namaknula je Uljanik plovidba (ULPL-R-A), ostvarivši rast cijene dionica od oko 50%.
Kad već spominjemo promet, brojke su u skladu s burzovnom statistikom, koja se tijekom ljetnih mjeseci doimala prilično siromašnom, sa 65,5 milijuna kuna redovnog prometa (naspram prosječnih gotovo 80 milijuna kuna od početka godine). Stoga ne čudi podatak kako je svega 17 izdanja prikupilo više od milijun kuna dnevno, a malobrojnu skupinu, s više od 300 milijuna kuna ukupnog prometa, kao i obično, predvodi INA (INA-R-A), zabilježivši pritom pad cijene dionica od 5,7%. S više od tri milijuna kuna prometa još su i Ingra (INGR-R-A), povlaštene dionice Adris grupe (ADRS-P-A) i Ericsson Nikola Tesla (ERNT-R-A), no samo se prva uspjela ugurati među dobitnike (+37,6%), obilato koristeći optimistična očekivanja ulagača, tragom uvrštenja u najvišu burzovnu kotaciju. Za utjehu optimistima, odnos snaga među dobitnicima i gubitnicima na ljestvici deset najlikvidnijih ukazuje na blagu premoć dobitnika, koji su skupili ukupno 900 milijuna kuna prometa, naspram 809 milijuna kuna prometa skupine s negativnim predznakom.
S druge pak strane, tezu o slabašnoj likvidnosti na domaćem tržištu kapitala nedvojbeno podgrijava činjenica da na deset najlikvidnijih izdanja otpada čak 40% redovnog prometa na Zagrebačkoj burzi. A kada tome pridodamo i sva ostala izdanja koja se mogu pohvaliti milijunskim prometom u trećem kvartalu, rezultat poprima zabrinjavajuće razmjere. Jer 17 je dionica odnijelo gotovo dvije trećine redovnog prometa na Zagrebačkoj burzi.
Izuzmemo li DTR (DTR-R-A), koji se nakon gotovo pune tri godine pojavio u dnevnom burzovnom izvješću (i to samo jednom), pri čemu je cijena korigirana za gotovo 90%, najveći je gubitnik trećeg kvartala bio Čateks (CTKS-R-A), s minusom od 45,4%. Međutim, začelje performance tablice, po starom dobrom običaju, drže slabo (ili nikako) likvidna izdanja, od kojih je najbolji rezultat u kategoriji ostvarenog prometa ubilježila Vaba banka (BPBA-R-A), s tek 4,5 milijuna kuna prometa (uz gubitak trećine tržišne kapitalizacije). Sve ostalo gotovo da nije vrijedno spomena, osim možda podatka da je prvi veliki gubitnik s prosječnim dnevnim prometom većim od milijun kuna tek povlaštena dionica Adris grupe (ADRS-P-A), koja je zabilježila pad cijene od 6,8%.
No zato puno ozbiljnije djeluje podatak kako je čak sedamdesetak dionica u trećem kvartalu zabilježilo dvoznamenkasti pad cijene dionica, dok je u slučaju dobitnika taj skor upola slabiji. Da stvar bude još gora, gotovo identičan omjer predstavlja vjeran odnos snaga i na tržištu u cjelini. Štoviše, dobitnici ne djeluju odveć uvjerljivo čak ni u usporedbi s izdanjima koja u trećem kvartalu nisu zabilježila nikakve pomake cijene (tek 4:1). Tek ostvareni promet neznatno preteže u korist dobitnika, no i to je jako daleko od onoga na što smo navikli u prvoj polovici godini, a osobito iz prvog kvartala. Kada je brojčana premoć dobitnika bila podebljana uvjerljivom premoći u segmentu obujma trgovine, evidentno signalizirajući ofenzivu optimista na domaćem tržištu kapitala.
* autor je vlasnik manje količine dionica Magme
Izvor: seebiz.eu
- 12.12.2025 ZSE INTRADAY: Crobexi povećali dobitke na tjednoj razini
- 12.12.2025 EU tržišta OTVARANJE: Burze porasle drugi dan zaredom
- 12.12.2025 ZSE DANAS: Crobexi i danas u minusu uz uvećan promet
- 12.12.2025 AZIJSKA TRŽIŠTA: Azijski indeksi prate rast Wall Streeta, do...
- 12.12.2025 Na tržištu kriptovaluta zavladala je kriza
- 15.12.2025 Tržišta kapitala ostaju konstruktivna u 2026.
- 07.10.2025 Intercapital fondovi postaju Erste fondovi
- 26.04.2025 Proglašeni najbolji fondovi u 2024. godini
- 14.04.2025 Volatilnost na tržištima dionica - što treba ulagatelj znati
- 31.01.2025 Global Kapital - smanjena naknada za upravljanje
- 15.12.2025 Tjedni komentar tržišta na dan 15.12.2025. - OTP Invest
- 15.12.2025 Tržišta kapitala ostaju konstruktivna u 2026.
- 08.12.2025 Tjedni komentar tržišta na dan 08.12.2025. - OTP Invest
- 01.12.2025 Tjedni komentar tržišta na dan 01.12.2025. - OTP Invest
- 24.11.2025 Tjedni komentar tržišta na dan 24.11.2025. - OTP Invest
- 16.12.2025 MIROVINCI TJEDNO: Većina mirovinskih fondova s negativnim rezultatom
- 15.12.2025 TJEDNI PREGLED: Većina fondova zabilježila pad vrijednosti udjela
- 09.12.2025 MIROVINCI TJEDNO: Prevladali mirovinski fondovi s pozitivnim rezultatom
- 08.12.2025 TJEDNI PREGLED: Isti broj fondova s pozitivnim i negativnim rezultatom
- 02.12.2025 MIROVINCI TJEDNO: Svi mirovinski fondovi u tjednom plusu
- 17.12.2025 ZSE INTRADAY: Uz mršav promet, Crobexi porasli
- 17.12.2025 EU tržišta OTVARANJE: Burze porasle, trgovanje oprezno
- 17.12.2025 ZSE OTVARANJE: Očekuje se nastavak mirnog trgovanja
- 17.12.2025 AZIJSKA TRŽIŠTA: Burze blago porasle, trgovanje oprezno
- 17.12.2025 WALL STREET: Blagi pad treći dan zaredom
- 13.12.2025 Renault znatno ublažio ambicije za punionice električnih vozila u Europi
- 10.12.2025 Potvrđen rejting i podignuti izgledi Zagrebačkog holdinga
- 10.12.2025 TUI očekuje skromnije rezultate u 2026.
- 09.12.2025 Thyssenkrup zaključio poslovnu godinu u plusu
- 05.12.2025 Ina potpisala dva ugovora vrijedna 33,4 milijuna eura
- 17.12.2025 Francuski proizvođači dronova traže veću pomoć države
- 17.12.2025 Za inovacije, istraživanje i razvoj 33 milijuna bespovratnih eura
- 17.12.2025 Suglasnost HEP-u za kredit od 400 milijuna eura
- 17.12.2025 Počeo projekt DICE za jačanje digitalnih kapaciteta
- 17.12.2025 Ilegalno tržište duhanskih proizvoda prepolovljeno zadnjih šest godina
- Izdavanje / kupnja udjela u fonduSve dokumente i upute primit ćete e-mailom.
Usluga je besplatna. - Zamjena udjela među fondovimaSve dokumente i upute primit ćete e-mailom.
Usluga je besplatna. - Otkup / prodaja udjela u fonduSve dokumente i upute primit ćete e-mailom.
Usluga je besplatna. - Pitajte nasObratite nam se ako trebate dodatne odgovore i objašnjenja. Investicijske savjete ne dajemo.
(na kraju Q3 - 2025)
(koji na 30.09.2025. posluju min. 12 mjeseci)
- Dionički
- Mješoviti
- Obveznički
- Kratkoročni obv.
| Fond | Prinos | Riz. | Portfelj | Prinosi | Kupi | ||
| Capital Breeder | +37,22% | 3 | |||||
| Global Kapital | +35,58% | 4 | |||||
| Erste SEE Equity - klasa B | A | +33,74% | 3 |
| Fondovi | Trajanje akcije | Info |
| OTP Absolute - ulazna naknada | AKCIJA do 31.12. | |
Ulazna naknada neće biti naplaćena ulagačima koji pravovremeno dostave potpunu dokumentaciju i čija uplata pristigne na IBAN fonda od 01.02.2022. do 31.12.2025., zaključno do 14:00.
OTP Absolute Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
| OTP indeksni i OTP Meridian 20 - ulazna naknada | AKCIJA do 31.12. | |
Ulazna naknada neće biti naplaćena ulagačima koji pravovremeno dostave potpunu dokumentaciju i čija uplata pristigne na IBAN fonda od 01.04.2022. do 31.12.2025., zaključno do 14:00.
OTP indeksni Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela OTP Meridian 20 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
| A1 - ulazna naknada | AKCIJA do 31.12. | |
Društvo je donijelo odluku o nenaplaćivanju ulazne naknade do kraja 2025. godine.
A1 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
| Erste AM fondovi - ulazna naknada 0,00% | AKCIJA do opoziva | |
Za izdavanje udjela u navedenim fondovima putem portala Hrportfolio ulazna naknada iznosi 0,00 posto, od 01.01.2022. do opoziva.
Za sva ulaganja putem trajnog naloga započeta u vrijeme akcije ukida se ulazna naknada tijekom cijelog razdoblja ugovorenog trajnim nalogom. Odluka o akciji Erste Bond Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela Erste Balanced Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela Erste SEE Equity Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela Erste Global Equity Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela Erste Global Technology Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
| Erste AM fondovi - trajni nalog | AKCIJA do opoziva | |
Temeljem odluke o ukidanju ulazne naknade za sva ulaganja putem trajnog naloga, koja se odnosi na sve ex-Icam fondove, sva ulaganja putem trajnog naloga zaprimljena putem portala Hrportfolio, započeta u razdoblju trajanja akcije oslobođena su ulazne naknade tijekom cijelog razdoblja ugovorenog trajnim nalogom. Odluka o akciji
Svi ex-Icam fondovi Usporedba fondova Kupnja udjela u fondu |
||
| Erste Income Plus - ulazna naknada 0,50% | AKCIJA do opoziva | |
Za izdavanje udjela putem portala Hrportfolio u Erste Income Plus fondu ulazna naknada je umanjena s 1,00 posto na 0,50 posto, do opoziva.
Za sva ulaganja putem trajnog naloga započeta u vrijeme akcije ukida se ulazna naknada tijekom cijelog razdoblja ugovorenog trajnim nalogom. Odluka o akciji Erste Income Plus Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
| ZB Conservative - ulazna naknada 0,00% | AKCIJA do opoziva | |
Za izdavanje udjela u fondu ZB Conservative ulazna naknada iznosi 0,00 posto, od 14.11.2022. do opoziva.
ZB conservative Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt i pravila ZB Invest Funds |
||
| Indeks | Vrijeme | Vrijednost | Bod +/- | % | Graf |
| CROBEX* | 17.12. 13:19 | 3824,39 | 1,94 |
0,05 |
|
| CROBEX10* | 17.12. 13:19 | 2437,55 | -1,53 |
-0,06 |
|
| CROBEX10tr* | 17.12. 13:19 | 2803,78 | -1,75 |
-0,06 |
|
| ADRIAprime* | 17.12. 13:19 | 2948,15 | 0,67 |
0,02 |
|
| CROBISTR* | 16.12. 16:31 | 185,3753 | 0,01 |
0,01 |
|
| CROBIS* | 16.12. 16:31 | 98,8306 | 0,00 |
0,00 |
| Dionica | Zadnja | Promjena | Promet |
| ADRS2 | 79,00 € |
2,33% |
227.890,20 € |
| KOEI | 692,00 € |
0,29% |
203.810,00 € |
| RIVP | 6,48 € |
-0,61% |
114.805,66 € |
| PODR | 152,50 € |
-0,97% |
82.716,00 € |
| HT | 40,50 € |
-0,49% |
80.333,60 € |
| KODT | 3.770,00 € |
0,00% |
67.710,00 € |
| HPB | 318,00 € |
1,27% |
60.638,00 € |
| INGR | 2,28 € |
6,54% |
39.841,72 € |
| VLEN | 3,30 € |
-5,17% |
28.235,42 € |
| ERNT | 191,00 € |
-1,04% |
26.603,00 € |
| Redovni dionički promet: | 1.054.126,96 € |
| Redovni obveznički promet: | 2.452,45 € |
| Sveukupni promet: | 1.555.779,41 € |


