- 03.08.2025 TJEDNI PREGLED: Svjetske burze oštro pale, Trump uveo visoke...
- 03.08.2025 TJEDNI PREGLED: Nakon velikih oscilacija, dolar ojačao prema...
- 03.08.2025 ZSE TJEDNO: Crobexi pali prošloga tjedna za otprilike pola p...
- 04.08.2025 Cijene nafte pale prema 68 dolara, OPEC+ pojačava opskrbu
- 04.08.2025 Više od 10 tisuća europskih hotela tuži Booking.com
- 01.08.2025 Fina pokreće postupak preuzimanja Zagrebačke burze
- 26.04.2025 Proglašeni najbolji fondovi u 2024. godini
- 14.04.2025 Volatilnost na tržištima dionica - što treba ulagatelj znati
- 31.01.2025 Global Kapital - smanjena naknada za upravljanje
- 02.01.2025 Indeksni fond ili samostalno ulaganje u dionice
- 28.07.2025 Tjedni komentar tržišta na dan 28.07.2025. - OTP Invest
- 22.07.2025 Tjedni komentar tržišta na dan 21.07.2025. - OTP Invest
- 21.07.2025 Komentar tržišta - InterCapital Asset Management - lipanj 2025.
- 16.07.2025 Komentar tržišta - Eurizon Asset Management Croatia - lipanj 2025.
- 15.07.2025 Komentar tržišta - ZB Invest - lipanj 2025.
- 22.07.2025 MIROVINCI TJEDNO: U prošlom tjednu svi mirovinski fondovi porasli
- 21.07.2025 TJEDNI PREGLED: Fondovi s pozitivnim tjednim rezultatom u većini
- 21.07.2025 Komentar tržišta - InterCapital Asset Management - lipanj 2025.
- 15.07.2025 MIROVINCI TJEDNO: U većini mirovinski fondovi s pozitivnim rezultatom
- 14.07.2025 TJEDNI PREGLED: Prevladali fondovi s pozitivnim tjednim rezultatom
- 08.08.2025 ZSE INTRADAY: Vrlo skromno trgovanje na kraju tjedna
- 08.08.2025 EU tržišta OTVARANJE: Europske burze na putu najvećeg dobitka u zadnjih 12 tjedana
- 08.08.2025 ZSE OTVARANJE: Crobexi na putu neznatnih tjednih promjena
- 08.08.2025 AZIJSKA TRŽIŠTA: Japanska burza ruši rekorde, tečaj dolara slabi
- 08.08.2025 WALL STREET: Indeksi pali pod utjecajem pada cijene dionice Intela
- 08.08.2025 MOL s manjim prihodom u drugom tromjesečju
- 06.08.2025 Saudijski naftni div s osjetno manjim prihodom u drugom tromjesečju
- 06.08.2025 Agrolaguna započela investicijski ciklus vrijedan 10 milijuna eura
- 04.08.2025 Indijska kompanija kupuje talijanskog proizvođača kamiona
- 04.08.2025 Više od 10 tisuća europskih hotela tuži Booking.com
- 08.08.2025 U srpnju blagi pad dolazaka i noćenja turista, u sedam mjeseci plus
- 08.08.2025 U prvoj polovini godine RH povećala izvoz za 6,3, a uvoz za dva posto
- 07.08.2025 Rusko gospodarstvo usporava
- 07.08.2025 Kineski izvoz ubrzao u srpnju
- 07.08.2025 Potražnja za kontejnerskim prijevozom odolijeva neizvjesnosti u trgovini
BURZE, DIONICEObjavljeno: 01.07.2008
Burze: Kretanja globalnog tržišta odredio novi rekord cijene nafte
Podijeli sadržaj: | ||||
Pregled zbivanja na globalnom tržištu kapitala: Cijena barela nafte približila se razini od 144 američka dolara tako potičući preraspodjelu globalno stvorene nove vrijednosti i stvarajući pritiske inflacije. Unatoč tome, izvedba dioničkog tržišta bila je raznovrsna.
Nafta u New Yorku na rekordnih 143,67 američkih dolara, u Londonu na 143,91 američki dolar
Nakon što je u ponedjeljak cijena barela sirove nafte u terminskom kupoprodajnom futures ugovoru s isporukom u kolovozu na robnoj burzi u New Yorku dosegla rekordnih 143,67 američkih dolara, do kraja dana špekulativni cjenovni balon djelomično se ispuhao, a nafta je ponedjeljak zaključila na 140,00 američkih dolara, padom cijene 0,15 posto. Zaključna cijena sirove nafte u ponedjeljak je iznosila 2,55 posto manje od najviše cijene.
Uzlet cijene sirove nafte do nove rekordne isključivo je špekulativne prirode te zbog napetosti između Izraela i Irana vezano uz iranski nuklearni program. Brent sirova nafta na londonskoj ICE Futures Europe burzi porasla je na 143,91 američki dolar. Cijena zlata i ostalih plemenitih metala pala je drugi uzastopni dan (na 932 dolara po unci) nakon što je američki dolar ojačao relativno prema euru potvrđujući plemeniti metale kao izvrsnu ogradu od rizika slabljenja američkog dolara.
Europske dionice kvartal zaključile porastom unatoč desetpostotnom lipanjskom padu
Cijene europskih dionica mjerene FTSEurofirst 300 indeksom uzletjele su u ponedjeljak 0,68 posto lipanj zaključivši desetpostotnim padom vrijednosti, a podigle su ga dionice u sektoru energije zbog uzleta cijene sirove nafte. Za lipanjsku korekciju cijena europskih dionica izravno su odgovorna povišena inflatorna očekivanja i strah od moguće stagflacije europskog gospodarstva. U ponedjeljak je britanski FTSE 100 indeks uzletio 1,74 posto, dok je njemački DAX 30 indeks bio jedan od rijetkih europskih dioničkih indeksa koji je ponedjeljak zaključio 0,06 posto u negativnom teritoriju.
“Očekujemo da ćemo tijekom srpnja vidjeti kako će cijene nekih dionica zaroniti, a tržište u cjelini u kratkom roku ostat će volatilno. Najveći razlog za zabrinutost povišena je inflacija. Buduće kretanje cijene sirove nafte ne možemo predvidjeti jer na nju utječe previše različitih faktora – ne samo odnos ponude i potražnje, nego i razina špekulativne kupnje ili prodaje, slabljenje dolara i različiti rizici geopolitičke prirode”, izjavio je za Reuters viši strateg za dionice u Commerzbank iz Frankfurta Markus Wallner.
Britanski FTSE 100 indeks unatoč uzletu 1,74 posto u ponedjeljak, prvo polugodište zaključio je na trinaest posto nižoj razini. U ponedjeljak su uzlet britanskih dionica predvodili sektor proizvođača i prerađivača nafte zbog cijene sirove nafte na razini iznad 140 američkih dolara, te sektor rudara zbog više cijene plemenitih, obojenih i crnih metala. Sektor banaka i nekretnina nastavili su se patiti.
“Tržište se prilagođava novim uvjetima. Mi smo u novom okruženju u kojem se zbog niže gospodarske aktivnosti očekuje da će poduzeća ostvariti nižu neto dobit. Trgovina dionicama nastavit će se odvijati unutar raspona formiranom u silaznom trendu. Ne postoji stvarno iznenađenje kada neko poduzeće u sektoru nekretnina objavi da se nalazi u problemima. Neka od njih imaju pretjerano visoku financijsku polugu, ostala pate zbog niže stope odobravanja hipotekarnih zajmova”, izjavio je Neil Parker, tržišni strateg u Royal Bank of Scotland.
S&P 500 indeks porastao, tehnološke dionice izgubile na vrijednosti
Ključni američki dionički indeks S&P 500 u ponedjeljak je na vrijednosti dobio 0,13 posto, a Nasdaq koji se uglavnom sastoji od dionica tehnološkog sektora na vrijednosti je izgubio 0,98 posto. Većina američkih dionica u ponedjeljak je pala treći dan zaredom. Lipanj je za američke dionice bio najgori mjesec unazad šest godina, a razlog tome je zabrinutost investitora da sve posljedice kreditne krize još uvijek nisu izašle na svjetlo dana te je onaj tko se odlučio prodavati dionice financijskog sektora to morao učiniti uz pozamašan diskont.
“Ja se trenutno ne bih suprotstavljao jasnom padajućem trendu. Očekivanja neto dobiti poduzeća ponovo će porasti u drugom polugodištu ove godine”, izjavio je za Bloomberg televiziju Malcom Polley, glavni investicijskog odjela u Stewart Capital Advisors, društvu koje upravlja sa više od milijardu američkih dolara. Tijekom kvartala S&P 500 indeks izgubio je na vrijednosti 3,2 posto, a Nasdaq je porastao 0,6 posto. Dionice Lehman Brothersa pale su jedanaest posto, na najnižu razinu od 2000. godine, što potvrđuje strahove investitora da će banke nastaviti s otpisivanjem vrijednosti svoje imovine. Financijske dionice tijekom drugog kvartala izgubile su 19 posto. S druge strane, dionice u američkom energetskom sektoru cijene dionica u drugom kvartalu porasle su 17 posto.
Japanski indeks u blagom porastu, kineski potonuo
Kineska prerađivačka industrija tijekom lipnja je imala ekspanziju najsporijim tempom u gotovo tri godine. Indeks novih kineskih izvoznih narudžbi pao je treći uzastopni mjesec, signalizirajući slabiju globalnu potražnju koja može još više ohladiti najbrže rastuću značajnu svjetsku ekonomiju. Stopa kineskog rasta pala je ispod deset posto ove godine po prvi puta od 2002. godine, na samo 9,8 posto nakon prošlogodišnjih 11,9 posto, prognozira Svjetska banka. Shanghai Composite indeks utorak je zaključio 1,82 posto u negativnom teritoriju.
Azijske financijske dionice nastavile su tonuti nakon objave pesimističnih prognoza JPMorgana. Japanski indeks sentimenta proizvođača u prerađivačkoj industriji u lipnju je pao na najnižu razinu od recesije u 2001. godini, a visoke cijene energenata, sirovih materijala i hrane pomicanjem krivulje potražnje nanijele su značajnu štetu japanskim proizvođačima automobila i elektronike, u utorak je objavila japanska središnja banka. Unatoč svemu tome, japanski Nikkei 225 indeks porastao je u utorak 0,33 posto.
Vrijednost Ininog GDR-a porasla, HT-ovog pala, pad BDI
Baltic Dry indeks cijena brodarskog prijevoza rasutih tereta prekinuo je trend rasta od tri uzastopna trgovinska dana u ponedjeljak izgubivši na vrijednosti 0,10 posto, spustivši se na 9589 bodova.
U ponedjeljak je u Londonu cijena HT-ovog GDR-a na vrijednosti izgubila 2,16 posto, spustivši se na 59,00 američkih dolara (270,32 kune prema srednjem tečaju Hrvatske narodne banke), dok je sektor mobilnih telekomunikacijskih operatera na vrijednosti dobio impresivnih 5,18 posto. Tako je HT-ov GDR samo u jednom danu relativno prema svom benchmarku pojeftinio 7,50 posto.
Vrijednost Ininog GDR-a u ponedjeljak je u Londonu porasla 1,82 posto, na 560,00 američkih dolara (2565,70 kuna prema srednjem tečaju Hrvatske narodne banke), a indeks sektora proizvođača i prerađivača nafte na vrijednosti je dobio 2,94 posto.
Nafta u New Yorku na rekordnih 143,67 američkih dolara, u Londonu na 143,91 američki dolar
Nakon što je u ponedjeljak cijena barela sirove nafte u terminskom kupoprodajnom futures ugovoru s isporukom u kolovozu na robnoj burzi u New Yorku dosegla rekordnih 143,67 američkih dolara, do kraja dana špekulativni cjenovni balon djelomično se ispuhao, a nafta je ponedjeljak zaključila na 140,00 američkih dolara, padom cijene 0,15 posto. Zaključna cijena sirove nafte u ponedjeljak je iznosila 2,55 posto manje od najviše cijene.
Uzlet cijene sirove nafte do nove rekordne isključivo je špekulativne prirode te zbog napetosti između Izraela i Irana vezano uz iranski nuklearni program. Brent sirova nafta na londonskoj ICE Futures Europe burzi porasla je na 143,91 američki dolar. Cijena zlata i ostalih plemenitih metala pala je drugi uzastopni dan (na 932 dolara po unci) nakon što je američki dolar ojačao relativno prema euru potvrđujući plemeniti metale kao izvrsnu ogradu od rizika slabljenja američkog dolara.
Europske dionice kvartal zaključile porastom unatoč desetpostotnom lipanjskom padu
Cijene europskih dionica mjerene FTSEurofirst 300 indeksom uzletjele su u ponedjeljak 0,68 posto lipanj zaključivši desetpostotnim padom vrijednosti, a podigle su ga dionice u sektoru energije zbog uzleta cijene sirove nafte. Za lipanjsku korekciju cijena europskih dionica izravno su odgovorna povišena inflatorna očekivanja i strah od moguće stagflacije europskog gospodarstva. U ponedjeljak je britanski FTSE 100 indeks uzletio 1,74 posto, dok je njemački DAX 30 indeks bio jedan od rijetkih europskih dioničkih indeksa koji je ponedjeljak zaključio 0,06 posto u negativnom teritoriju.
“Očekujemo da ćemo tijekom srpnja vidjeti kako će cijene nekih dionica zaroniti, a tržište u cjelini u kratkom roku ostat će volatilno. Najveći razlog za zabrinutost povišena je inflacija. Buduće kretanje cijene sirove nafte ne možemo predvidjeti jer na nju utječe previše različitih faktora – ne samo odnos ponude i potražnje, nego i razina špekulativne kupnje ili prodaje, slabljenje dolara i različiti rizici geopolitičke prirode”, izjavio je za Reuters viši strateg za dionice u Commerzbank iz Frankfurta Markus Wallner.
Britanski FTSE 100 indeks unatoč uzletu 1,74 posto u ponedjeljak, prvo polugodište zaključio je na trinaest posto nižoj razini. U ponedjeljak su uzlet britanskih dionica predvodili sektor proizvođača i prerađivača nafte zbog cijene sirove nafte na razini iznad 140 američkih dolara, te sektor rudara zbog više cijene plemenitih, obojenih i crnih metala. Sektor banaka i nekretnina nastavili su se patiti.
“Tržište se prilagođava novim uvjetima. Mi smo u novom okruženju u kojem se zbog niže gospodarske aktivnosti očekuje da će poduzeća ostvariti nižu neto dobit. Trgovina dionicama nastavit će se odvijati unutar raspona formiranom u silaznom trendu. Ne postoji stvarno iznenađenje kada neko poduzeće u sektoru nekretnina objavi da se nalazi u problemima. Neka od njih imaju pretjerano visoku financijsku polugu, ostala pate zbog niže stope odobravanja hipotekarnih zajmova”, izjavio je Neil Parker, tržišni strateg u Royal Bank of Scotland.
S&P 500 indeks porastao, tehnološke dionice izgubile na vrijednosti
Ključni američki dionički indeks S&P 500 u ponedjeljak je na vrijednosti dobio 0,13 posto, a Nasdaq koji se uglavnom sastoji od dionica tehnološkog sektora na vrijednosti je izgubio 0,98 posto. Većina američkih dionica u ponedjeljak je pala treći dan zaredom. Lipanj je za američke dionice bio najgori mjesec unazad šest godina, a razlog tome je zabrinutost investitora da sve posljedice kreditne krize još uvijek nisu izašle na svjetlo dana te je onaj tko se odlučio prodavati dionice financijskog sektora to morao učiniti uz pozamašan diskont.
“Ja se trenutno ne bih suprotstavljao jasnom padajućem trendu. Očekivanja neto dobiti poduzeća ponovo će porasti u drugom polugodištu ove godine”, izjavio je za Bloomberg televiziju Malcom Polley, glavni investicijskog odjela u Stewart Capital Advisors, društvu koje upravlja sa više od milijardu američkih dolara. Tijekom kvartala S&P 500 indeks izgubio je na vrijednosti 3,2 posto, a Nasdaq je porastao 0,6 posto. Dionice Lehman Brothersa pale su jedanaest posto, na najnižu razinu od 2000. godine, što potvrđuje strahove investitora da će banke nastaviti s otpisivanjem vrijednosti svoje imovine. Financijske dionice tijekom drugog kvartala izgubile su 19 posto. S druge strane, dionice u američkom energetskom sektoru cijene dionica u drugom kvartalu porasle su 17 posto.
Japanski indeks u blagom porastu, kineski potonuo
Kineska prerađivačka industrija tijekom lipnja je imala ekspanziju najsporijim tempom u gotovo tri godine. Indeks novih kineskih izvoznih narudžbi pao je treći uzastopni mjesec, signalizirajući slabiju globalnu potražnju koja može još više ohladiti najbrže rastuću značajnu svjetsku ekonomiju. Stopa kineskog rasta pala je ispod deset posto ove godine po prvi puta od 2002. godine, na samo 9,8 posto nakon prošlogodišnjih 11,9 posto, prognozira Svjetska banka. Shanghai Composite indeks utorak je zaključio 1,82 posto u negativnom teritoriju.
Azijske financijske dionice nastavile su tonuti nakon objave pesimističnih prognoza JPMorgana. Japanski indeks sentimenta proizvođača u prerađivačkoj industriji u lipnju je pao na najnižu razinu od recesije u 2001. godini, a visoke cijene energenata, sirovih materijala i hrane pomicanjem krivulje potražnje nanijele su značajnu štetu japanskim proizvođačima automobila i elektronike, u utorak je objavila japanska središnja banka. Unatoč svemu tome, japanski Nikkei 225 indeks porastao je u utorak 0,33 posto.
Vrijednost Ininog GDR-a porasla, HT-ovog pala, pad BDI
Baltic Dry indeks cijena brodarskog prijevoza rasutih tereta prekinuo je trend rasta od tri uzastopna trgovinska dana u ponedjeljak izgubivši na vrijednosti 0,10 posto, spustivši se na 9589 bodova.
U ponedjeljak je u Londonu cijena HT-ovog GDR-a na vrijednosti izgubila 2,16 posto, spustivši se na 59,00 američkih dolara (270,32 kune prema srednjem tečaju Hrvatske narodne banke), dok je sektor mobilnih telekomunikacijskih operatera na vrijednosti dobio impresivnih 5,18 posto. Tako je HT-ov GDR samo u jednom danu relativno prema svom benchmarku pojeftinio 7,50 posto.
Vrijednost Ininog GDR-a u ponedjeljak je u Londonu porasla 1,82 posto, na 560,00 američkih dolara (2565,70 kuna prema srednjem tečaju Hrvatske narodne banke), a indeks sektora proizvođača i prerađivača nafte na vrijednosti je dobio 2,94 posto.
Izvor: poslovni.hr
- 03.08.2025 TJEDNI PREGLED: Svjetske burze oštro pale, Trump uveo visoke...
- 03.08.2025 TJEDNI PREGLED: Nakon velikih oscilacija, dolar ojačao prema...
- 03.08.2025 ZSE TJEDNO: Crobexi pali prošloga tjedna za otprilike pola p...
- 04.08.2025 Cijene nafte pale prema 68 dolara, OPEC+ pojačava opskrbu
- 04.08.2025 Više od 10 tisuća europskih hotela tuži Booking.com
- 01.08.2025 Fina pokreće postupak preuzimanja Zagrebačke burze
- 26.04.2025 Proglašeni najbolji fondovi u 2024. godini
- 14.04.2025 Volatilnost na tržištima dionica - što treba ulagatelj znati
- 31.01.2025 Global Kapital - smanjena naknada za upravljanje
- 02.01.2025 Indeksni fond ili samostalno ulaganje u dionice
- 28.07.2025 Tjedni komentar tržišta na dan 28.07.2025. - OTP Invest
- 22.07.2025 Tjedni komentar tržišta na dan 21.07.2025. - OTP Invest
- 21.07.2025 Komentar tržišta - InterCapital Asset Management - lipanj 2025.
- 16.07.2025 Komentar tržišta - Eurizon Asset Management Croatia - lipanj 2025.
- 15.07.2025 Komentar tržišta - ZB Invest - lipanj 2025.
- 22.07.2025 MIROVINCI TJEDNO: U prošlom tjednu svi mirovinski fondovi porasli
- 21.07.2025 TJEDNI PREGLED: Fondovi s pozitivnim tjednim rezultatom u većini
- 21.07.2025 Komentar tržišta - InterCapital Asset Management - lipanj 2025.
- 15.07.2025 MIROVINCI TJEDNO: U većini mirovinski fondovi s pozitivnim rezultatom
- 14.07.2025 TJEDNI PREGLED: Prevladali fondovi s pozitivnim tjednim rezultatom
- 08.08.2025 ZSE INTRADAY: Vrlo skromno trgovanje na kraju tjedna
- 08.08.2025 EU tržišta OTVARANJE: Europske burze na putu najvećeg dobitka u zadnjih 12 tjedana
- 08.08.2025 ZSE OTVARANJE: Crobexi na putu neznatnih tjednih promjena
- 08.08.2025 AZIJSKA TRŽIŠTA: Japanska burza ruši rekorde, tečaj dolara slabi
- 08.08.2025 WALL STREET: Indeksi pali pod utjecajem pada cijene dionice Intela
- 08.08.2025 MOL s manjim prihodom u drugom tromjesečju
- 06.08.2025 Saudijski naftni div s osjetno manjim prihodom u drugom tromjesečju
- 06.08.2025 Agrolaguna započela investicijski ciklus vrijedan 10 milijuna eura
- 04.08.2025 Indijska kompanija kupuje talijanskog proizvođača kamiona
- 04.08.2025 Više od 10 tisuća europskih hotela tuži Booking.com
- 08.08.2025 U srpnju blagi pad dolazaka i noćenja turista, u sedam mjeseci plus
- 08.08.2025 U prvoj polovini godine RH povećala izvoz za 6,3, a uvoz za dva posto
- 07.08.2025 Rusko gospodarstvo usporava
- 07.08.2025 Kineski izvoz ubrzao u srpnju
- 07.08.2025 Potražnja za kontejnerskim prijevozom odolijeva neizvjesnosti u trgovini
- Izdavanje / kupnja udjela u fonduSve dokumente i upute primit ćete e-mailom.
Usluga je besplatna. - Zamjena udjela među fondovimaSve dokumente i upute primit ćete e-mailom.
Usluga je besplatna. - Otkup / prodaja udjela u fonduSve dokumente i upute primit ćete e-mailom.
Usluga je besplatna. - Pitajte nasObratite nam se ako trebate dodatne odgovore i objašnjenja. Investicijske savjete ne dajemo.
(na kraju Q2 - 2025)
(koji na 30.06.2025. posluju min. 12 mjeseci)
- Dionički
- Mješoviti
- Obveznički
- Kratkoročni obv.
Fond | Prinos | Riz. | Portfelj | Prinosi | Kupi | ||
Capital Breeder | +25,00% | 3 | |||||
Global Kapital | +23,59% | 4 | |||||
InterCapital SEE Equity - klasa B | A | +22,32% | 3 |
Fondovi | Trajanje akcije | Info |
OTP Absolute - ulazna naknada | AKCIJA do 30.09. | |
Ulazna naknada neće biti naplaćena ulagačima koji pravovremeno dostave potpunu dokumentaciju i čija uplata pristigne na IBAN fonda od 01.02.2022. do 30.09.2025., zaključno do 14:00.
OTP Absolute Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
OTP indeksni i OTP Meridian 20 - ulazna naknada | AKCIJA do 30.09. | |
Ulazna naknada neće biti naplaćena ulagačima koji pravovremeno dostave potpunu dokumentaciju i čija uplata pristigne na IBAN fonda od 01.04.2022. do 30.09.2025., zaključno do 14:00.
OTP indeksni Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela OTP Meridian 20 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
A1 - ulazna naknada | AKCIJA do 31.12. | |
Društvo je donijelo odluku o nenaplaćivanju ulazne naknade do kraja 2025. godine.
A1 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
Eurizon fondovi - ulazna naknada | AKCIJA do opoziva | |
Ulazna naknada neće biti naplaćena ulagačima koji dostave potpunu dokumentaciju i čija uplata pristigne na IBAN fonda. Navedeno vrijedi do opoziva.
Eurizon HR Flexible 30 fond Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela Eurizon HR Conservative 10 fond Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela Eurizon HR International Multi Asset fond Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
Eurizon HR Equity fond - izlazna naknada | AKCIJA do opoziva | |
Prilikom otkupa udjela izlazna naknada se umanjuje te za sva ulaganja do 12 mjeseci iznosi 1,00 posto umjesto prospektom propisanih 2,00 posto. Za ulaganja duža od 12 mjeseci izlazna naknada se ne naplaćuje, iznosi 0,00 posto. Navedeno vrijedi za ulagače koji pri kupnji udjela dostave potpunu dokumentaciju i čija uplata pristigne na IBAN fonda od 19.07.2023. do opoziva.
Eurizon HR Equity fond Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
InterCapital fondovi - ulazna naknada 0,00% | AKCIJA do opoziva | |
Za izdavanje udjela u navedenim fondovima putem portala Hrportfolio ulazna naknada iznosi 0,00 posto, od 01.01.2022. do opoziva.
Za sva ulaganja putem trajnog naloga započeta u vrijeme akcije ukida se ulazna naknada tijekom cijelog razdoblja ugovorenog trajnim nalogom. Odluka o akciji InterCapital Bond Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela InterCapital Balanced Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela InterCapital SEE Equity Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela InterCapital Global Equity Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela InterCapital Global Technology Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
InterCapital fondovi - trajni nalog | AKCIJA do opoziva | |
Društvo InterCapital Asset Management donijelo je odluku o ukidanju ulazne naknade za sva ulaganja putem trajnog naloga, koja se odnosi na sve fondove kojima upravlja ICAM. Sva ulaganja putem trajnog naloga zaprimljena putem portala Hrportfolio, započeta u razdoblju trajanja akcije oslobođena su ulazne naknade tijekom cijelog razdoblja ugovorenog trajnim nalogom. Odluka o akciji
Svi InterCapital fondovi Usporedba fondova Kupnja udjela u fondu |
||
InterCapital Income Plus - ulazna naknada 0,50% | AKCIJA do opoziva | |
Za izdavanje udjela putem portala Hrportfolio u InterCapital Income Plus fondu ulazna naknada je umanjena s 1,00 posto na 0,50 posto, do opoziva.
Za sva ulaganja putem trajnog naloga započeta u vrijeme akcije ukida se ulazna naknada tijekom cijelog razdoblja ugovorenog trajnim nalogom. Odluka o akciji InterCapital Income Plus Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
ZBI fondovi - ulazna naknada 0,00% | AKCIJA do opoziva | |
Za izdavanje udjela u navedenim fondovima ulazna naknada iznosi 0,00 posto, od 14.11.2022. do opoziva.
Prospekt i pravila ZB Invest Funds krovnog UCITS fonda ZB CEE Equity Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB conservative 20 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB Asia Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB euroaktiv Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB Future 2025 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB Future 2030 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB Future 2040 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB Future 2055 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB Portfolio 70 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB global 50 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB trend Podaci o fondu Ključne informacije - KIID |
Indeks | Vrijeme | Vrijednost | Bod +/- | % | Graf |
CROBEX* | 08.08. 13:07 | 3736,93 | -0,32 |
-0,01 |
|
CROBEX10* | 08.08. 13:07 | 2323,78 | -1,00 |
-0,04 |
|
CROBEX10tr* | 08.08. 13:07 | 2674,70 | -1,14 |
-0,04 |
|
ADRIAprime* | 08.08. 13:07 | 2903,73 | -16,99 |
-0,58 |
|
CROBISTR* | 07.08. 16:31 | 184,5863 | 0,04 |
0,02 |
|
CROBIS* | 07.08. 16:31 | 99,283 | 0,00 |
0,00 |
Dionica | Zadnja | Promjena | Promet |
KOEI | 566,00 € |
0,00% |
164.818,00 € |
HT | 41,10 € |
0,24% |
56.568,50 € |
ZITO | 20,30 € |
0,00% |
34.286,70 € |
ADPL | 14,55 € |
-0,34% |
34.285,85 € |
RIVP | 6,26 € |
-0,63% |
31.340,82 € |
KODT2 | 3.560,00 € |
0,00% |
24.920,00 € |
DDJH | 50,00 € |
14,16% |
22.634,60 € |
ERNT | 178,00 € |
0,28% |
15.943,00 € |
ADRS2 | 85,20 € |
-0,23% |
15.045,60 € |
DLKV | 7,56 € |
0,80% |
11.944,14 € |
Redovni dionički promet: | 465.223,98 € |
Redovni obveznički promet: | 30.776,83 € |
Sveukupni promet: | 1.524.000,81 € |