NAJČITANIJE

IZDVOJENO

ANALIZE

FONDOVI

FINAObjavljeno: 01.09.2021
Dodijeljene Zlatne bilance za najbolje hrvatske tvrtke

Dodijeljene Zlatne bilance za najbolje hrvatske tvrtke

Na svečanoj dodjeli 13. Zlatne bilance u hotelu Esplanade u utorak navečer, 31. kolovoza, prestižnom gospodarskom nagradom Fina je nagradila najbolje hrvatske tvrtke u pojedinim djelatnostima i u posebnim kategorijama.

Nagrade dodjeljuje Financijska agencija (Fina) čiji analitičari na temelju godišnjih financijskih izvještaja preciznom metodologijom i izračunima dolaze do podataka o najuspješnijim tvrtkama. Analizirali su 139.009 poslovnih subjekata, a u konkurenciju za ove prestižne nagrade ušlo je njih 3897.

Nagrade Fina dodjeljuje prema ukupnom rangu dobivenom rangiranjem 11 financijskih pokazatelja u 5 kategorija: prema pokazateljima profitabilnosti, likvidnosti, zaduženosti, aktivnosti i ekonomičnosti. Ukupni pobjednik, najbolji među najboljima, izabire se prema tim kriterijima te ima najvišu ocjenu kreditnog rejtinga prema priznatim svjetskim standardima (usklađeno s Basel III smjernicama i MSFI 9 računovodstvenim standardom).

Dodijeljeno je ukupno 17 nagrada, 11 Zlatnih bilanci najuspješnijim tvrtkama u pojedinim djelatnostima i 6 Zlatnih bilanci za posebne kategorije, od kojih je od ove godine i jedna nova - za najbrže rastućeg poduzetnika.

Zlatnu bilancu organizirala je Fina u partnerstvu s Jutarnjim listom i pod pokroviteljstvom Vlade Republike Hrvatske.

Sveukupni pobjednik i dobitnik Zlatne bilance za najuspješnijeg poduzetnika prema financijskom rejtingu u 2020. godini je osječka tvrtka MONO d.o.o., koja je ujedno i dobitnik Zlatne bilance za najbolju tvrtku u kategoriji Informacije i komunikacije.

Dobitnici nagrada Zlatna bilanca po djelatnostima za 2020. godinu:

  1. Poljoprivreda, šumarstvo i ribarstvo: PPK VALPOVO d.o.o., Valpovo
  2. Rudarstvo i vađenje: RADLOVAC d.d., Orahovica
  3. Prerađivačka industrija: HS PRODUKT d.o.o., Karlovac
  4. Opskrba električnom energijom, plinom, parom i klimatizacija: HRVATSKA ELEKTROPRIVREDA d.d., Zagreb
  5. Opskrba vodom; uklanjanje otpadnih voda, gospodarenje otpadom te djelatnosti sanacije okoliša: SPECTRA MEDIA d.o.o., Zagreb
  6. Građevinarstvo: LAPOR d.o.o., Velika Gorica
  7. Trgovina na veliko i malo; popravak motornih vozila i motocikla: PEEK&CLOPPENBURG d.o.o., Zagreb
  8. Prijevoz i skladištenje: JADRANSKA VRATA d.d., Rijeka
  9. Pružanje smještaja te priprema i usluživanje hrane: GLOBALNA HRANA d.o.o., Zagreb
  10. Informacije i komunikacije:  MONO d.o.o., Osijek
  11. Stručne, znanstvene i tehničke djelatnosti: BINA ISTRA UPRAVLJANJE I ODRŽAVANJE d.o.o., Lupoglav

Dobitnici nagrada u posebnim kategorijama:

  1. Najuspješniji dugovječni poduzetnik u 2020. godini: SPECTRA MEDIA d.o.o., Zagreb
  2. Najuspješniji novi poduzetnik: SEDAM ARHITEKTURA d.o.o., Zagreb
  3. Najuspješniji poduzetnik po ukupnom prihodu u 2020. godini: PRVO PLINARSKO DRUŠTVO d.o.o., Vukovar
  4. Najuspješnija banka u 2020. godini: ZAGREBAČKA BANKA d.d., Zagreb
  5. Najbrže rastuća tvrtka u 2020. godini: RIMAC AUTOMOBILI d.o.o., Sveta Nedelja
  6. Najuspješniji poduzetnik prema Fininom rejtingu u 2020. godini: MONO d.o.o., Osijek

ZLATNA BILANCA - nominirani i pobjednici za 2020. godinu

KATEGORIJE PO DJELATNOSTIMA

  1. DJELATNOST POLJOPRIVREDA, ŠUMARSTVO I RIBARSTVO

Nominirani:

  1. KUTJEVO d.d., Kutjevo
  2. POLJOPRIVREDNO PREHRAMBENI KOMPLEKS d.o.o., Nova Gradiška
  3. PPK VALPOVO d.o.o., Valpovo

Dobitnik: PPK VALPOVO d.o.o., Valpovo

  • DJELATNOST RUDARSTVO I VAĐENJE

Nominirani:

  1. INTER-PROMET d.o.o. SIRAČ, Sirač
  2. KAMING d.d., Ljubeščica
  3. RADLOVAC d.d., Orahovica

Dobitnik: RADLOVAC d.d., Orahovica

  • DJELATNOST PRERAĐIVAČKA INDUSTRIJA

Nominirani:

  1. COMPROM PLUS d.o.o., Varaždin
  2. HOSPIRA ZAGREB d.o.o., Prigorje Brdovečko
  3. HS PRODUKT d.o.o., Karlovac

Dobitnik: HS PRODUKT d.o.o., Karlovac

  • DJELATNOST OPSKRBA ELEKTRIČNOM ENERGIJOM, PLINOM, PAROM I KLIMATIZACIJA

Nominirani:

  1. HEP-PROIZVODNJA d.o.o., Zagreb
    1. HRVATSKA ELEKTROPRIVREDA d.d., Zagreb
    1. MEĐIMURJE-PLIN d.o.o., Čakovec

Dobitnik: HRVATSKA ELEKTROPRIVREDA d.d., Zagreb

  • DJELATNOST OPSKRBA VODOM; UKLANJANJE OTPADNIH VODA, GOSPODARENJE OTPADOM TE DJELATNOSTI SANACIJE OKOLIŠA

Nominirani:

  1. SPECTRA MEDIA d.o.o., Zagreb
  2. UNIJA NOVA d.o.o., Sesvete
  3. ZAGREBAČKE OTPADNE VODE - UPRAVLJANJE I POGON d.o.o., Zagreb

Dobitnik: SPECTRA MEDIA d.o.o., Zagreb

  • DJELATNOST GRAĐEVINARSTVO

Nominirani:

  1. DELTRON d.o.o., Split
    1. LAPOR d.o.o., Velika Gorica
    1. LINDNER d.o.o., Zagreb

Dobitnik: LAPOR d.o.o., Velika Gorica

  • DJELATNOST TRGOVINA NA VELIKO I MALO; POPRAVAK MOTORNIH VOZILA I MOTOCIKLA

Nominirani:

  1. OFFERTISSIMA d.o.o., Sveta Nedelja
    1. PEEK&CLOPPENBURG d.o.o., Zagreb
    1. PEMO d.o.o., Dubrovnik

Dobitnik: PEEK&CLOPPENBURG d.o.o., Zagreb

  • DJELATNOST PRIJEVOZ I SKLADIŠTENJE

Nominirani:

  1. BRIONI d.o.o., Pula
  2. GENERAL LOGISTIC SYSTEMS d.o.o., Sesvete
  3. JADRANSKA VRATA d.d., Rijeka

Dobitnik: JADRANSKA VRATA d.d., Rijeka

  • DJELATNOST PRUŽANJA SMJEŠTAJA TE PRIPREME I USLUŽIVANJA HRANE

Nominirani:

  1. GLOBALNA HRANA d.o.o., Zagreb
    1. NOKTURNO d.o.o., Zagreb
    1. VALALTA d.o.o., Rovinj

Dobitnik: GLOBALNA HRANA d.o.o., Zagreb

  1. DJELATNOST INFORMACIJE I KOMUNIKACIJE

Nominirani:

  1. MICROSOFT HRVATSKA d.o.o., Zagreb
    1. MONO d.o.o., Osijek
    1. SOFA IT d.o.o., Klinča Sela

Dobitnik: MONO d.o.o., Osijek

  1. DJELATNOST STRUČNE, ZNANSTVENE I TEHNIČKE DJELATNOSTI

Nominirani:

  1. BINA ISTRA UPRAVLJANJE I ODRŽAVANJE d.o.o., Lupoglav
    1. BOOKING.COM d.o.o., Zagreb
    1. ERNST & YOUNG SAVJETOVANJE d.o.o., Zagreb

Dobitnik: BINA ISTRA UPRAVLJANJE I ODRŽAVANJE d.o.o., Lupoglav

POSEBNE KATEGORIJE NAGRADA

  1. NAJUSPJEŠNIJI DUGOVJEČNI PODUZETNIK

Nominirani:

  1. MONO d.o.o., Osijek
    1. RENOTEX d.o.o., Koprivnica
    1. SPECTRA MEDIA d.o.o., Zagreb

Dobitnik: SPECTRA MEDIA d.o.o., Zagreb

  • NAJUSPJEŠNIJI NOVI PODUZETNIK

Nominirani:

  1. FRANIĆ ŠEKORANJA INTERIJERI d.o.o., Zagreb
    1. SEDAM ARHITEKTURA d.o.o., Zagreb
    1. SUSTENTA ODRŽAVANJE d.o.o., Zagreb

Dobitnik: SEDAM ARHITEKTURA d.o.o., Zagreb

  • NAJUSPJEŠNIJI PODUZETNIK PO UKUPNOM PRIHODU

Nominirani:

  1. LIDL HRVATSKA d.o.o. K.D., Velika Gorica
    1. PLODINE d.d., Rijeka
    1. PRVO PLINARSKO DRUŠTVO, d.o.o., Vukovar

Dobitnik: PRVO PLINARSKO DRUŠTVO d.o.o., Vukovar

  • NAJUSPJEŠNIJA BANKA

Nominirani:

  1. ADDIKO BANK d.d., Zagreb
    1. PRIVREDNA BANKA ZAGREB d.d., Zagreb
    1. ZAGREBAČKA BANKA d.d., Zagreb

Dobitnik: ZAGREBAČKA BANKA d.d., Zagreb

  • NAJBRŽE RASTUĆA TVRTKA

Nominirani:

  1. CAREL ADRIATIC d.o.o., Labin
  2. RIMAC AUTOMOBILI d.o.o., Sveta Nedelja
  3. SUNCE HOTELI d.d, Zagreb

Dobitnik: RIMAC AUTOMOBILI d.o.o., Sveta Nedelja

  • NAJUSPJEŠNIJI PODUZETNIK PREMA FININOM REJTINGU

Nominirani:

  1. HS PRODUKT d.o.o., Karlovac
    1. KPMG CROATIA d.o.o., Zagreb
    1. MONO d.o.o., Osijek

Dobitnik: MONO d.o.o., Osijek

Ključne riječi:
Fina ~ Zlatna bilanca ~ tvrtke ~ nagrade

Vezane teme

NAJČITANIJE

IZDVOJENO

ANALIZE

FONDOVI

NEWSLETTER

Obavještavat ćemo vas o novostima i akcijama vezanim za fondove, posebnim prilikama za ulaganje te novostima u našim uslugama.

NAJVEĆI PRINOS FONDOVA (na kraju Q2 2022.)(na kraju Q2 2022.)

  • Dionički
  • Mješoviti
  • Obveznički
  • Kratkoročni obv.
Fond Prinos Riz. Portfelj Prinosi Kupi
Generali Energija A +6,12%  6
Capital Breeder +0,24%  5
OTP indeksni A -3,18%  5

VALUTE ( Srednji tečaj HNB-a - 15.08.2022.)( Srednji tečaj HNB-a - 15.08.2022.)

Valuta Vrijednost   Promjena Graf
1 EUR 7,512029 0,00
0,04%
1 USD 7,295357 0,03
0,41%
1 GBP 8,861660 -0,02
-0,22%
1 CHF 7,741168 0,02
0,23%
EUR - 1 mjesec 2022 1tj 1mj 3mj 6mj 1g 2g 5g
Konverter valuta

FOND HRVATSKIH BRANITELJA Podaci o fondu

Vrijednost Datum Promjena Graf
532,40 11.08.2022
0,57%

ANKETA

AKCIJE

  • Ulazna / izlazna naknada
  • Ostale akcije
Fondovi Trajanje akcije Info
OTP Absolute - ulazna naknada AKCIJA do 31.08.
OTP indeksni i OTP Meridian 20 - ulazna naknada AKCIJA do 31.08.
Generali fondovi - ulazna naknada AKCIJA do 30.09.
ZB Aktiv i ZB BRIC+ - izlazna naknada AKCIJA do 30.09.
A1 - ulazna naknada AKCIJA do 31.12.
InterCapital fondovi - trajni nalog AKCIJA do opoziva
InterCapital fondovi - ulazna naknada 0,00% AKCIJA do opoziva
InterCapital Income Plus - ulazna naknada 0,50% AKCIJA do opoziva
Eurizon fondovi - ulazna naknada AKCIJA do opoziva
Eurizon HR Equity fond - izlazna naknada AKCIJA do opoziva
Osvježi
Indeks Vrijeme Vrijednost Bod +/- % Graf
CROBEX* 12.08. 16:00  2006.09
8,45
0,42
CROBEX10* 12.08. 16:00  1196.71
6,98
0,59
CROBEX10tr* 12.08. 16:00  1257.8
7,15
0,57
ADRIAprime* 12.08. 16:00  1393.03
3,96
0,29
CROBISTR* 12.08. 16:31  172.5235
0,08
0,05
CROBIS* 12.08. 16:31  99.8447
0,04
0,04
*Live podaci *Podaci na kraju trgovanja
CROBEX - 1 mjesec 2022 1tj 1mj 3mj 6mj 1g 2g 5g

ZSE - DIONICE (17:07:10 12.08.2022)
(17:07:10 12.08.2022)

    Osvježi
  • Promet
  • Rast
  • Pad
Dionica Zadnja Promjena Promet
PODR 600,00
1,69%
1.187.230,00
RIVP 32,80
0,00%
1.037.167,00
HT 177,50
0,00%
431.666,50
SPAN 258,00
0,39%
320.755,00
ATPL 442,00
-0,90%
284.098,00
ERNT 1.650,00
0,61%
267.180,00
PLAG 1.800,00
0,00%
230.000,00
ATGR 392,00
1,55%
229.154,00
ARNT 242,00
0,00%
214.896,00
ILRA 178,00
0,00%
200.606,00
Redovni dionički promet:   5.270.555,80 kn
Redovni obveznički promet:   0 kn
Sveukupni promet:   5.270.555,80 kn