- 11.07.2025 ZSE TJEDNO: Crobexi zabilježili značajan rast, HT najlikvidn...
- 11.07.2025 EU tržišta OTVARANJE: Burze pale, čekaju se Trumpove carine
- 11.07.2025 ZSE DANAS: Crobexi sedmi dan zeleni, promet uvećan
- 11.07.2025 AZIJSKA TRŽIŠTA: Burze porasle, dolar ojačao
- 11.07.2025 ZSE INTRADAY: Crobexi blago porasli sedmi dan zaredom, u fok...
- 26.04.2025 Proglašeni najbolji fondovi u 2024. godini
- 14.04.2025 Volatilnost na tržištima dionica - što treba ulagatelj znati
- 31.01.2025 Global Kapital - smanjena naknada za upravljanje
- 02.01.2025 Indeksni fond ili samostalno ulaganje u dionice
- 30.12.2024 Capital Breeder - umanjena naknada za upravljanje
- 16.07.2025 Komentar tržišta - Eurizon Asset Management Croatia - lipanj 2025.
- 15.07.2025 Komentar tržišta - ZB Invest - lipanj 2025.
- 15.07.2025 Tjedni komentar tržišta na dan 14.07.2025. - OTP Invest
- 10.07.2025 Zlato – dobra prilika za kupovinu?
- 07.07.2025 Tjedni komentar tržišta na dan 07.07.2025. - OTP Invest
- 15.07.2025 MIROVINCI TJEDNO: U većini mirovinski fondovi s pozitivnim rezultatom
- 14.07.2025 TJEDNI PREGLED: Prevladali fondovi s pozitivnim tjednim rezultatom
- 08.07.2025 MIROVINCI TJEDNO: Odličan tjedan za mirovinske fondove
- 04.07.2025 Još jedno snažno polugodište za fondove OTP Investa – budite dio uspješne investicijske priče
- 04.07.2025 Mirovinski fondovi - Svi Mirexi u plusu
- 16.07.2025 ZSE DANAS: Crobexi u plusu deseti dan zaredom, promet uvećan
- 16.07.2025 Cijene nafte pale na 68 dolara, stišan strah za opskrbu ruskom naftom
- 16.07.2025 Komentar tržišta - Eurizon Asset Management Croatia - lipanj 2025.
- 16.07.2025 ZSE INTRADAY: Uz povećani promet, Crobexi porasli 10. dan zaredom
- 16.07.2025 EU tržišta OTVARANJE: Burze prate pad Wall Streeta
- 10.07.2025 Tajvanski proizvođač čipova sa znatno većim prihodom i u prvoj polovini 2025.
- 05.06.2025 Tokić grupa povećala dobit za 14 posto, na devet milijuna eura
- 04.06.2025 Glavna skupština Pevexa: Lanjska dobit se zadržava
- 29.05.2025 Prihod Nvidije poskočio na početku godine
- 29.05.2025 Allianz Hrvatska: Bruto dobit lani dosegla rekordnih 29,3 milijuna eura
- 16.07.2025 Span putem održivih obveznica prikupio 25 milijuna eura
- 16.07.2025 Jak euro već ugrožava europski izvoz u SAD
- 16.07.2025 Pan-pek postaje dio vodeće poljske pekarske grupacije Inter Europol
- 16.07.2025 Luke u EU kaskaju s gradnjom infrastrukture za priključenje brodova na struju
- 16.07.2025 Američki čipovi i kineski minerali idu u paketu
EKONOMIJAObjavljeno: 19.10.2012
Dogodi li se ovo, od hrvatskog poduzetništva neće ostati niti p!
Podijeli sadržaj: | ||||
Ulagači u start-upove kažu da bi država trebala snositi dio rizika zajedno s budućim mikropoduzetnicima te ih ne kažnjavati izbacivanjem iz poduzetništva ne uspiju li iz prvog pokušaja.
Dobro odvagnite isplati li vam se ući u biznis s tvrtkom za 10 kuna jer bi vas to, ne počnete li brzo ostvarivati rast, moglo dugotrajno izbaciti iz poduzetništva. Upozoravaju na to investitori i financijaši koji najviše rade sa start-upovima inovativne buduće poduzetnike koji ne raspolažu velikim kapitalom povodom mogućnosti otvaranja jednostavnih dioničkih društava s temeljnim kapitalom od 10 kuna.
A efekt novih zakona?
Mihovil Barančić, investitor i predsjednik Hrvatske mreže poslovnih anđela CRANE, ističe da je namjera Vlade za pohvalu, ali da valja biti oprezan.Ističe da u Njemačkoj i Italiji postoji mogućnost registracije tvrtke za jedan euro, jer bi inače trebalo uložiti 30.000 eura. "U Hrvatskoj, međutim, zakonodavac nije uzeo u obzir efekt svih novih zakona. Zato se bojim da bi se moglo dogoditi da mladi koji žarko žele pokrenuti svoj posao za sedam dana osnuju tvrtku, a zatim da sedam godina ni oni ni nitko iz njihove obitelji ne smiju biti poduzetnici, odnosno osnovati nove tvrtke", upozorava Barančić.Objašnjava da država svim poduzećima nameće niz troškova i netko tko nema zalihu novca sa strane može brzo očekivati da će zapasti u dugove. Navodi da su ove godine dodatno postroženi zakoni i tvrtka koja ne može servisirati svoje obveze može ili u dokapitalizaciju ili u stečaj."Mnogo inovativnih i poduzetnih mladih ljudi moglo bi se tako lako pretvoriti u dužnike državi koji, dok ih ne podmire, ne mogu osnivati nove tvrtke. To bi u poslovno najkreativnijem dijelu društva moglo ubiti inicijativu i pretvoriti ih iz stvaratelja novih radnih mjesta u one koji radna mjesta isključivo traže", kaže Barančić.Saša Cvetojević, najaktivniji investitor u start-upove u Hrvatskoj, kaže kako novi poduzetnici trebaju znati da će im država nabiti velike troškove radili oni prihod ili ne. Navodi da ih čekaju brojni parafiskalni nameti, od spomeničke rente i lokalnoga poreza na tvrtku nadalje, što, pak, znači da moraju zaraditi mnogo novca i za plaću i doprinose za direktora."Vlada je s jednostavnim dioničkim društvima napravila dobar prvi korak, ali nije problem samo jednostavno otvaranje tvrtki već i jednostavno poslovanje", naglašava Cvetojević.
Preopterećeni davanjima
Damir Sabol, osnivač Iskona i danas vrlo aktivan investitor, podsjeća na to da su tvrtke preopterećene davanjima. Nije dobro, upozorava, što će ista pravila vrijediti za jednostavne kao i za obične d.o.o.-e. "Niz je nepotrebnih troškova, od toga da tvrtke deset puta više plaćaju komunalnu naknadu, a onda vam još ZAMP i HRT dođu po svoj dio", komentira Sabol.
Prpić: Ne, hvala
Hrvoje Prpić, prvi domaći poslovni anđeo i osnivač HGspota, kaže da osobno zbog svih tih razloga ne bi osnovao tvrtku za 10 kuna. "Država bi mogla mnogo toga promijeniti kad bi ukinula, primjerice, skupu objavu u Narodnim novinama i žigove, jer takve stvari ne postoje na zapadu", kaže Prpić. Ulagači u start-upove zaključuju da bi država trebala snositi dio rizika zajedno s budućim mikropoduzetnicima te ih ne kažnjavati izbacivanjem iz poduzetništva ne uspiju li iz prvog pokušaja.
I trošak knjigovođe, bez kapitala, put u gubitak
Beznačajni temeljni kapital u pravilu ne znači ništa ne samo za nova društva koja je moguće po novome registrati s kapitalom od 10 kuna, nego i za ona koja se osnivaju s minimalnim osnivačkim kapitalom od 20 tisuća kuna, upozoravaju porezni stručnjaci. Osnivanje tvrtki s malim temeljnim kapitalom ne predstavlja ni poslovni ni financijski potencijal, pa je osnovni problem i kod novih tvrtki kako će početi poslovati s tako niskim kapitalom i stupati u odnose s vjerovnicima. Očekuje se da će njihovi osnivači morati financijski podmetnuti leđa i da će za svoje atraktivne poslovne ideje trebati izdati vlastite zadužnice, ako na to pristane vjerovnik, ili na sebe ugovorno preuzeti dug nove pravne osobe. Treća je varijanta da osnivači i članovi društva s beznačajnim kapitalom daju u zalog svoju imovinu ili neka druga dobra. Upravo stoga je potreban velik oprez pri osnivanju tvrtki za 10 kuna, potvrđuje i Vlado Brkanić, glavni urednik mjesečnika RRiF."I kod jeftinog osnivanja tvrtki za deset kuna osnivači moraju raspolagati određenim obrtnim kapitalom, barem za plaćanje prvih troškova. Ako tvrtka nema kapitala, postavlja se odmah pitanje čime će isplatiti prve plaće ako ima zaposlenih. Ako, pak, takva tvrtka i ne zapošljava, opet će imati problem manjka sredstava za plaćanje nabave dobara i usluga", upozorava Brkanić, dodajući da nova tvrtka najlakše do obrtnog kapitala može doći zajmom koji osnovač daje vlastitoj tvrtki. I porezni savjetnik Ivan Idžojtić smatra da nove tvrtke s kapitalom od deset kuna ne mogu početi poslovanje bez vanjskih izvora, a upitno je, kaže, kako će doći do njih. "Zakonska dozvola za osnivanje društava koja su praktički bez kapitala potencira problem miješanja privatnog kapitala osnivača s kapitalom njegova društva, zbog čega se i dosad izbjegavalo unošenje ušteđevine u kapital tvrtke. Teško je štednju uloženu u temeljni kapital tvrtke kasnije iznijeti, dok se pozajmica može, ako treba, jedostavno vratiti iz poslovanja", objašnjava Idžojtić. Novopečenim poduzetnicima preporučuje se da zaborave na porezne savjetnike, koji su nepotreban trošak s obzirom na to da njihov angažman postiže svrhu samo kod tvrtki koje imaju velike rizike koji se tiču poreza, a to start-upovi nisu. Računovodstvene i knjigovodstvene usluge trebat će im od prvog dana, ali i pritom opet postoji "ali". "Odmah se moraju voditi knjige. Tako nastaju troškovi koji zbog manjka kapitala mogu postati gubici. Nova tvrtka u mjesec dana može postati prezaduženo društvo koje po novome zakonu o financijskom poslovanju u kratkom roku ispunjava uvjete da se po novom zakonu mora financijski restrukturati", ironizira moguću situaciju Idžojtić.
Pošto tvrtka za 10 kuna?
javnobilježnička naknada 500 kuna
sudska pristojba 30 kuna
pristojba za upis u sudski registar 30 kuna
objava oglasa u Narodnim novinama 200 kuna
izjava osnivača da nema dugova u drugim tvrtkama 47,5 kuna
Naknade ukupno 807,50 kuna
Za 7 dana osnujete tvrtku, a onda 7 godina ne smijete biti poduzetnici
Mihovil Barančić, predsj. CRANE-a
Nije problem samo lako otvaranje tvrtki već i jednostavno poslovanje
Saša Cvetojević, član CRANE-a
Niz je nepotrebnih troškova..., a onda vam još ZAMP i HRT dođu po svoj dio
Damir Sabol, osnivač Iskona
Država bi mogla ukinuti, primjerice, skupu objavu u Narodnim novinama
Hrvoje Prpić, osnivač HGspota
Dobro odvagnite isplati li vam se ući u biznis s tvrtkom za 10 kuna jer bi vas to, ne počnete li brzo ostvarivati rast, moglo dugotrajno izbaciti iz poduzetništva. Upozoravaju na to investitori i financijaši koji najviše rade sa start-upovima inovativne buduće poduzetnike koji ne raspolažu velikim kapitalom povodom mogućnosti otvaranja jednostavnih dioničkih društava s temeljnim kapitalom od 10 kuna.
A efekt novih zakona?
Mihovil Barančić, investitor i predsjednik Hrvatske mreže poslovnih anđela CRANE, ističe da je namjera Vlade za pohvalu, ali da valja biti oprezan.Ističe da u Njemačkoj i Italiji postoji mogućnost registracije tvrtke za jedan euro, jer bi inače trebalo uložiti 30.000 eura. "U Hrvatskoj, međutim, zakonodavac nije uzeo u obzir efekt svih novih zakona. Zato se bojim da bi se moglo dogoditi da mladi koji žarko žele pokrenuti svoj posao za sedam dana osnuju tvrtku, a zatim da sedam godina ni oni ni nitko iz njihove obitelji ne smiju biti poduzetnici, odnosno osnovati nove tvrtke", upozorava Barančić.Objašnjava da država svim poduzećima nameće niz troškova i netko tko nema zalihu novca sa strane može brzo očekivati da će zapasti u dugove. Navodi da su ove godine dodatno postroženi zakoni i tvrtka koja ne može servisirati svoje obveze može ili u dokapitalizaciju ili u stečaj."Mnogo inovativnih i poduzetnih mladih ljudi moglo bi se tako lako pretvoriti u dužnike državi koji, dok ih ne podmire, ne mogu osnivati nove tvrtke. To bi u poslovno najkreativnijem dijelu društva moglo ubiti inicijativu i pretvoriti ih iz stvaratelja novih radnih mjesta u one koji radna mjesta isključivo traže", kaže Barančić.Saša Cvetojević, najaktivniji investitor u start-upove u Hrvatskoj, kaže kako novi poduzetnici trebaju znati da će im država nabiti velike troškove radili oni prihod ili ne. Navodi da ih čekaju brojni parafiskalni nameti, od spomeničke rente i lokalnoga poreza na tvrtku nadalje, što, pak, znači da moraju zaraditi mnogo novca i za plaću i doprinose za direktora."Vlada je s jednostavnim dioničkim društvima napravila dobar prvi korak, ali nije problem samo jednostavno otvaranje tvrtki već i jednostavno poslovanje", naglašava Cvetojević.
Preopterećeni davanjima
Damir Sabol, osnivač Iskona i danas vrlo aktivan investitor, podsjeća na to da su tvrtke preopterećene davanjima. Nije dobro, upozorava, što će ista pravila vrijediti za jednostavne kao i za obične d.o.o.-e. "Niz je nepotrebnih troškova, od toga da tvrtke deset puta više plaćaju komunalnu naknadu, a onda vam još ZAMP i HRT dođu po svoj dio", komentira Sabol.
Prpić: Ne, hvala
Hrvoje Prpić, prvi domaći poslovni anđeo i osnivač HGspota, kaže da osobno zbog svih tih razloga ne bi osnovao tvrtku za 10 kuna. "Država bi mogla mnogo toga promijeniti kad bi ukinula, primjerice, skupu objavu u Narodnim novinama i žigove, jer takve stvari ne postoje na zapadu", kaže Prpić. Ulagači u start-upove zaključuju da bi država trebala snositi dio rizika zajedno s budućim mikropoduzetnicima te ih ne kažnjavati izbacivanjem iz poduzetništva ne uspiju li iz prvog pokušaja.
I trošak knjigovođe, bez kapitala, put u gubitak
Beznačajni temeljni kapital u pravilu ne znači ništa ne samo za nova društva koja je moguće po novome registrati s kapitalom od 10 kuna, nego i za ona koja se osnivaju s minimalnim osnivačkim kapitalom od 20 tisuća kuna, upozoravaju porezni stručnjaci. Osnivanje tvrtki s malim temeljnim kapitalom ne predstavlja ni poslovni ni financijski potencijal, pa je osnovni problem i kod novih tvrtki kako će početi poslovati s tako niskim kapitalom i stupati u odnose s vjerovnicima. Očekuje se da će njihovi osnivači morati financijski podmetnuti leđa i da će za svoje atraktivne poslovne ideje trebati izdati vlastite zadužnice, ako na to pristane vjerovnik, ili na sebe ugovorno preuzeti dug nove pravne osobe. Treća je varijanta da osnivači i članovi društva s beznačajnim kapitalom daju u zalog svoju imovinu ili neka druga dobra. Upravo stoga je potreban velik oprez pri osnivanju tvrtki za 10 kuna, potvrđuje i Vlado Brkanić, glavni urednik mjesečnika RRiF."I kod jeftinog osnivanja tvrtki za deset kuna osnivači moraju raspolagati određenim obrtnim kapitalom, barem za plaćanje prvih troškova. Ako tvrtka nema kapitala, postavlja se odmah pitanje čime će isplatiti prve plaće ako ima zaposlenih. Ako, pak, takva tvrtka i ne zapošljava, opet će imati problem manjka sredstava za plaćanje nabave dobara i usluga", upozorava Brkanić, dodajući da nova tvrtka najlakše do obrtnog kapitala može doći zajmom koji osnovač daje vlastitoj tvrtki. I porezni savjetnik Ivan Idžojtić smatra da nove tvrtke s kapitalom od deset kuna ne mogu početi poslovanje bez vanjskih izvora, a upitno je, kaže, kako će doći do njih. "Zakonska dozvola za osnivanje društava koja su praktički bez kapitala potencira problem miješanja privatnog kapitala osnivača s kapitalom njegova društva, zbog čega se i dosad izbjegavalo unošenje ušteđevine u kapital tvrtke. Teško je štednju uloženu u temeljni kapital tvrtke kasnije iznijeti, dok se pozajmica može, ako treba, jedostavno vratiti iz poslovanja", objašnjava Idžojtić. Novopečenim poduzetnicima preporučuje se da zaborave na porezne savjetnike, koji su nepotreban trošak s obzirom na to da njihov angažman postiže svrhu samo kod tvrtki koje imaju velike rizike koji se tiču poreza, a to start-upovi nisu. Računovodstvene i knjigovodstvene usluge trebat će im od prvog dana, ali i pritom opet postoji "ali". "Odmah se moraju voditi knjige. Tako nastaju troškovi koji zbog manjka kapitala mogu postati gubici. Nova tvrtka u mjesec dana može postati prezaduženo društvo koje po novome zakonu o financijskom poslovanju u kratkom roku ispunjava uvjete da se po novom zakonu mora financijski restrukturati", ironizira moguću situaciju Idžojtić.
Pošto tvrtka za 10 kuna?
javnobilježnička naknada 500 kuna
sudska pristojba 30 kuna
pristojba za upis u sudski registar 30 kuna
objava oglasa u Narodnim novinama 200 kuna
izjava osnivača da nema dugova u drugim tvrtkama 47,5 kuna
Naknade ukupno 807,50 kuna
Za 7 dana osnujete tvrtku, a onda 7 godina ne smijete biti poduzetnici
Mihovil Barančić, predsj. CRANE-a
Nije problem samo lako otvaranje tvrtki već i jednostavno poslovanje
Saša Cvetojević, član CRANE-a
Niz je nepotrebnih troškova..., a onda vam još ZAMP i HRT dođu po svoj dio
Damir Sabol, osnivač Iskona
Država bi mogla ukinuti, primjerice, skupu objavu u Narodnim novinama
Hrvoje Prpić, osnivač HGspota
Izvor: poslovni.hr
Ključne riječi:
Investitori ~ Naknade ~ Plaćanje ~ Poduzetnici ~ Saša Cvetojević ~ Ugovor ~ Ulagači ~ Zakon
Investitori ~ Naknade ~ Plaćanje ~ Poduzetnici ~ Saša Cvetojević ~ Ugovor ~ Ulagači ~ Zakon
Podijeli sadržaj: | ||||
- 11.07.2025 ZSE TJEDNO: Crobexi zabilježili značajan rast, HT najlikvidn...
- 11.07.2025 EU tržišta OTVARANJE: Burze pale, čekaju se Trumpove carine
- 11.07.2025 ZSE DANAS: Crobexi sedmi dan zeleni, promet uvećan
- 11.07.2025 AZIJSKA TRŽIŠTA: Burze porasle, dolar ojačao
- 11.07.2025 ZSE INTRADAY: Crobexi blago porasli sedmi dan zaredom, u fok...
- 26.04.2025 Proglašeni najbolji fondovi u 2024. godini
- 14.04.2025 Volatilnost na tržištima dionica - što treba ulagatelj znati
- 31.01.2025 Global Kapital - smanjena naknada za upravljanje
- 02.01.2025 Indeksni fond ili samostalno ulaganje u dionice
- 30.12.2024 Capital Breeder - umanjena naknada za upravljanje
- 16.07.2025 Komentar tržišta - Eurizon Asset Management Croatia - lipanj 2025.
- 15.07.2025 Komentar tržišta - ZB Invest - lipanj 2025.
- 15.07.2025 Tjedni komentar tržišta na dan 14.07.2025. - OTP Invest
- 10.07.2025 Zlato – dobra prilika za kupovinu?
- 07.07.2025 Tjedni komentar tržišta na dan 07.07.2025. - OTP Invest
- 15.07.2025 MIROVINCI TJEDNO: U većini mirovinski fondovi s pozitivnim rezultatom
- 14.07.2025 TJEDNI PREGLED: Prevladali fondovi s pozitivnim tjednim rezultatom
- 08.07.2025 MIROVINCI TJEDNO: Odličan tjedan za mirovinske fondove
- 04.07.2025 Još jedno snažno polugodište za fondove OTP Investa – budite dio uspješne investicijske priče
- 04.07.2025 Mirovinski fondovi - Svi Mirexi u plusu
- 16.07.2025 ZSE DANAS: Crobexi u plusu deseti dan zaredom, promet uvećan
- 16.07.2025 Cijene nafte pale na 68 dolara, stišan strah za opskrbu ruskom naftom
- 16.07.2025 Komentar tržišta - Eurizon Asset Management Croatia - lipanj 2025.
- 16.07.2025 ZSE INTRADAY: Uz povećani promet, Crobexi porasli 10. dan zaredom
- 16.07.2025 EU tržišta OTVARANJE: Burze prate pad Wall Streeta
- 10.07.2025 Tajvanski proizvođač čipova sa znatno većim prihodom i u prvoj polovini 2025.
- 05.06.2025 Tokić grupa povećala dobit za 14 posto, na devet milijuna eura
- 04.06.2025 Glavna skupština Pevexa: Lanjska dobit se zadržava
- 29.05.2025 Prihod Nvidije poskočio na početku godine
- 29.05.2025 Allianz Hrvatska: Bruto dobit lani dosegla rekordnih 29,3 milijuna eura
- 16.07.2025 Span putem održivih obveznica prikupio 25 milijuna eura
- 16.07.2025 Jak euro već ugrožava europski izvoz u SAD
- 16.07.2025 Pan-pek postaje dio vodeće poljske pekarske grupacije Inter Europol
- 16.07.2025 Luke u EU kaskaju s gradnjom infrastrukture za priključenje brodova na struju
- 16.07.2025 Američki čipovi i kineski minerali idu u paketu
- Izdavanje / kupnja udjela u fonduSve dokumente i upute primit ćete e-mailom.
Usluga je besplatna. - Zamjena udjela među fondovimaSve dokumente i upute primit ćete e-mailom.
Usluga je besplatna. - Otkup / prodaja udjela u fonduSve dokumente i upute primit ćete e-mailom.
Usluga je besplatna. - Pitajte nasObratite nam se ako trebate dodatne odgovore i objašnjenja. Investicijske savjete ne dajemo.
(na kraju Q2 - 2025)
(koji na 30.06.2025. posluju min. 12 mjeseci)
- Dionički
- Mješoviti
- Obveznički
- Kratkoročni obv.
Fond | Prinos | Riz. | Portfelj | Prinosi | Kupi | ||
Capital Breeder | +25,00% | 3 | |||||
Global Kapital | +23,59% | 4 | |||||
InterCapital SEE Equity - klasa B | A | +22,32% | 3 |
Fondovi | Trajanje akcije | Info |
OTP Absolute - ulazna naknada | AKCIJA do 30.09. | |
Ulazna naknada neće biti naplaćena ulagačima koji pravovremeno dostave potpunu dokumentaciju i čija uplata pristigne na IBAN fonda od 01.02.2022. do 30.09.2025., zaključno do 14:00.
OTP Absolute Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
OTP indeksni i OTP Meridian 20 - ulazna naknada | AKCIJA do 30.09. | |
Ulazna naknada neće biti naplaćena ulagačima koji pravovremeno dostave potpunu dokumentaciju i čija uplata pristigne na IBAN fonda od 01.04.2022. do 30.09.2025., zaključno do 14:00.
OTP indeksni Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela OTP Meridian 20 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
A1 - ulazna naknada | AKCIJA do 31.12. | |
Društvo je donijelo odluku o nenaplaćivanju ulazne naknade do kraja 2025. godine.
A1 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
Eurizon fondovi - ulazna naknada | AKCIJA do opoziva | |
Ulazna naknada neće biti naplaćena ulagačima koji dostave potpunu dokumentaciju i čija uplata pristigne na IBAN fonda. Navedeno vrijedi do opoziva.
Eurizon HR Flexible 30 fond Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela Eurizon HR Conservative 10 fond Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela Eurizon HR International Multi Asset fond Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
Eurizon HR Equity fond - izlazna naknada | AKCIJA do opoziva | |
Prilikom otkupa udjela izlazna naknada se umanjuje te za sva ulaganja do 12 mjeseci iznosi 1,00 posto umjesto prospektom propisanih 2,00 posto. Za ulaganja duža od 12 mjeseci izlazna naknada se ne naplaćuje, iznosi 0,00 posto. Navedeno vrijedi za ulagače koji pri kupnji udjela dostave potpunu dokumentaciju i čija uplata pristigne na IBAN fonda od 19.07.2023. do opoziva.
Eurizon HR Equity fond Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
InterCapital fondovi - ulazna naknada 0,00% | AKCIJA do opoziva | |
Za izdavanje udjela u navedenim fondovima putem portala Hrportfolio ulazna naknada iznosi 0,00 posto, od 01.01.2022. do opoziva.
Za sva ulaganja putem trajnog naloga započeta u vrijeme akcije ukida se ulazna naknada tijekom cijelog razdoblja ugovorenog trajnim nalogom. Odluka o akciji InterCapital Bond Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela InterCapital Balanced Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela InterCapital SEE Equity Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela InterCapital Global Equity Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela InterCapital Global Technology Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
InterCapital fondovi - trajni nalog | AKCIJA do opoziva | |
Društvo InterCapital Asset Management donijelo je odluku o ukidanju ulazne naknade za sva ulaganja putem trajnog naloga, koja se odnosi na sve fondove kojima upravlja ICAM. Sva ulaganja putem trajnog naloga zaprimljena putem portala Hrportfolio, započeta u razdoblju trajanja akcije oslobođena su ulazne naknade tijekom cijelog razdoblja ugovorenog trajnim nalogom. Odluka o akciji
Svi InterCapital fondovi Usporedba fondova Kupnja udjela u fondu |
||
InterCapital Income Plus - ulazna naknada 0,50% | AKCIJA do opoziva | |
Za izdavanje udjela putem portala Hrportfolio u InterCapital Income Plus fondu ulazna naknada je umanjena s 1,00 posto na 0,50 posto, do opoziva.
Za sva ulaganja putem trajnog naloga započeta u vrijeme akcije ukida se ulazna naknada tijekom cijelog razdoblja ugovorenog trajnim nalogom. Odluka o akciji InterCapital Income Plus Podaci o fondu Ključne informacije - KIID Prospekt fonda Kupnja udjela |
||
ZBI fondovi - ulazna naknada 0,00% | AKCIJA do opoziva | |
Za izdavanje udjela u navedenim fondovima ulazna naknada iznosi 0,00 posto, od 14.11.2022. do opoziva.
Prospekt i pravila ZB Invest Funds krovnog UCITS fonda ZB CEE Equity Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB conservative 20 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB Asia Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB euroaktiv Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB Future 2025 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB Future 2030 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB Future 2040 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB Future 2055 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB Portfolio 70 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB global 50 Podaci o fondu Ključne informacije - KIID ZB trend Podaci o fondu Ključne informacije - KIID |
Indeks | Vrijeme | Vrijednost | Bod +/- | % | Graf |
CROBEX* | 16.07. 16:00 | 3702,28 | 19,48 |
0,53 |
|
CROBEX10* | 16.07. 16:00 | 2329,83 | 3,76 |
0,16 |
|
CROBEX10tr* | 16.07. 16:00 | 2681,57 | 14,41 |
0,54 |
|
ADRIAprime* | 16.07. 16:00 | 2799,31 | 4,97 |
0,18 |
|
CROBISTR* | 16.07. 16:31 | 184,2365 | 0,00 |
0,00 |
|
CROBIS* | 16.07. 16:31 | 99,2547 | 0,00 |
0,00 |
Dionica | Zadnja | Promjena | Promet |
KOEI | 576,00 € |
1,41% |
975.494,00 € |
KODT | 3.810,00 € |
1,87% |
667.140,00 € |
CROS2 | 2.200,00 € |
10,00% |
259.520,00 € |
JDOS | 505,00 € |
1,00% |
217.272,00 € |
ERNT | 181,00 € |
-1,09% |
188.326,50 € |
ADPL | 11,20 € |
5,16% |
156.138,25 € |
KODT2 | 3.860,00 € |
3,76% |
144.000,00 € |
PODR | 146,00 € |
-1,68% |
131.446,00 € |
IG | 56,00 € |
0,00% |
127.341,80 € |
ADRS2 | 78,00 € |
0,00% |
106.845,00 € |
Redovni dionički promet: | 3.784.471,78 € |
Redovni obveznički promet: | 34.944,00 € |
Sveukupni promet: | 3.819.415,78 € |